Cmentarze: Wystartowała akcja "znicz"

  Cmentarze: Wystartowała akcja "znicz"

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Więcej tramwajów i autobusów kursujących w stronę cmentarzy. Policjanci drogówki na większych skrzyżowaniach. Patrole straży miejskiej przy nekropoliach. Dodatkowe miejsca postojowe. Tak będzie wyglądała akcja "znicz". Jej pierwsza odsłona już w ten weekend.

  Mimo że 1 listopada przypada dopiero w przyszły poniedziałek, już teraz wiele osób odwiedza groby bliskich. Dlatego drogowcy na ten weekend zaplanowali zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach komunalnych i na Górczynie. Będą one obowiązywały od godziny 8 do 20.

  Na Miłostowie wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca postojowe na ulicy Warszawskiej. Obowiązywać też będzie ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę, a ciężarówki skierowane zostaną objazdem (ulicami Bałtycką i Lechicką).


  - Na Junikowie będziemy gotowi do wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ulicach Owczej i Cmentarnej - mówi Jerzy Nawrocki, miejski inżynier ruchu. - Będziemy także czekać na sygnał policji, żeby wyłączyć sygnalizacje świetlne na ulicy Grunwaldzkiej.

  Dodatkowe miejsca parkingowe zostaną wyznaczone też przy cmentarzu Górczyńskim. Będzie tam można zostawić samochód na pasie rozdziału ulicy Arciszewskiego.

  Zdecydowanie szybciej dojedziemy do cmentarzy komunikacją miejską. Tym bardziej, że do dyspozycji będziemy mieli więcej połączeń.

  Tramwaje linii nr 1 będą jeździły aż do bramy cmentarza na Miłostowie, z kolei "szóstką" dojedziemy do Junikowa (w godzinach od 8 do 18). Dodatkowe autobusy pojawią się też na linii nr 77, a z Bogucina będą co pół godziny kursowały autobusy specjalnej linii nr 173 (ulicami Gnieźnieńską, Główną, Zawady do ronda Śródka). Pojazdy będą zabierały pasażerów w godzinach od 9 do 18.

  Zmiany zostały już przetestowane w poprzednich latach.
  - Sprawdziły się, dlatego ich nie modyfikujemy - wyjaśnia Tomasz Łapszewicz z Zarządu Transportu Miejskiego.

  Od niedzieli wcześniej będą się zapalały przy cmentarzach latarnie uliczne (od 30 do 40 minut wcześniej niż wskazania zegara astronomicznego). Tak będzie aż do 1 listopada.
  Zmiany, które wprowadzone zostaną w ten weekend, to dopiero przedsmak tego, co czeka nas w przyszłym tygodniu. Organizacja ruchu zmieni się wtedy przy wszystkich cmentarzach w Poznaniu.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo