Poznań: Pierwsza rozprawa sądowa w trybie wyborczym

  Poznań: Pierwsza rozprawa sądowa w trybie wyborczym

  Paulina Jęczmionka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Rozpoczyna się kampania wyborcza. A wraz z nią spory pomiędzy kandydatami. Dziś w Sądzie Okręgowym w Poznaniu odbyła się pierwszy rozprawa w trybie wyborczym.
  Komitet Rozwój Ziemi Goślińskiej złożył sądzie wniosek przeciwko innemu komitetowy z Murowanej Gośliny - Inicjatywie Obywatelskiej. Spór toczy się między obecnie urzędującym burmistrzem, a jego kontrkandydatem w tegorocznych wyborach.

  Tomasz Łęcki, piastujący od 12 lat funkcję burmistrza miasta i gminy Murowana Goślina, zarzuca Dariuszowi Urbańskiemu, który pierwszy raz startuje w wyborach samorządowych, że w swoich ulotkach wyborczych, publikacjach prasowych i internetowych przedstawia nieprawdę na temat sytuacji w gminie i działalności burmistrza.

  W ulotce Dariusza Urbańskiego możemy przeczytać m.in.: "nie chcę mieszkać w jednej z najbardziej zaniedbanych Gmin w Polsce, a jednocześnie bardzo zadłużonej, bez sieci kanalizacyjnej, bez sal gimnastycznych i boisk w szkołach [...] świetlic środowiskowych, bez przedszkoli i miejsc wypoczynku".

  Podczas rozprawy burmistrz Tomasz Łęcki twierdził, że wszystkie stawiane przez Urbańskiego zarzuty są nieprawdziwe. Przedstawił różne dokumenty, podawał przykłady, wyliczał działające w Murowanej Goślinie placówki oświatowe, miejsca wypoczynku i świetlice środowiskowe.

  Sąd oddalił jednak wniosek komitetu Łęckiego, uzasadniając, że jego ocenie podlega prawdziwość informacji, czyli interpretacja faktów, a zarzuty znajdujące się w publikacjach Dariusza Urbańskiego uznaje za komentarze i oceny.

  Burmistrz Murowanej Gośliny zapowiedział, że postanowienie sądu zaskarży. I, zgodnie z przepisami dotyczącymi postępowania w trybie wyborczym, ma na to 24 godziny.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo