Dzieje sztuki według kobiet

  Dzieje sztuki według kobiet

  AGO

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Od pokoleń całe rzesze literatów, artystów czy myślicieli inspirowało się tajemniczą naturą kobiet. A czym dzisiaj inspirują się kobiety? Na te pytania będzie można uzyskać odpowiedź podczas rozpoczynającego się 19 listopada festiwalu "No Women No Art". Bo jak udowadniają organizatorki imprezy, sztuka nie tylko nie istnieje bez kobiet, ale jest aktywnie przez nie kreowana. I to na nie byle jakim poziomie!
  Takie tulipany "zakwitną" podczas poznańskiego festiwalu

  Takie tulipany "zakwitną" podczas poznańskiego festiwalu ©Archiwum organizatorów

  Festiwal już po raz trzeci gości na kulturalnej mapie Poznania i jak co roku obfituje w bogaty program podzielony na kilka kategorii tematycznych: modę, literaturę, sztuki wizualne, kino, teatr i muzykę.

  Z bogatego programu festiwalu warto wyodrębnić kilka cymesików, które nie powinny umknąć niczyjej uwadze. Pierwszego dnia warto wybrać się na wernisaż prac Małgorzaty Gurowskiej "Druki", który rozpocznie się o godzinie 18 w Galerii Miejskiej Arsenał na Starym Rynku. Z kolei w kinie Muza odbędzie się premierowy pokaz filmu "Kobiety bez mężczyzn" Shirin Nes-hat (godz.19).

  Natomiast miłośników teatru z pewnością zaciekawi grupa artystyczna Teraz Poliż, która w czwartek, 25 listopada, na deskach Teatru Ósmego Dnia o godzinie 19 zaprezentuje spektakl "Sukienka z dziurką".


  - Nasze stowarzyszenie zrodziło się z potrzeby nadania rozgłosu wartościowym osiągnięciom współczesnych artystek oraz z potrzeby przypomnienia niedocenianych dzieł artystek poprzednich dekad. Jego działalność pomaga przełamywać niekorzystne stereotypy ciążące na kobietach - mówi Joanna Stankiewicz, dyrektorka festiwalu.

  Festiwal potrwa do 26 listopada, szczegółowy program na stronie: www.nowomen-noart.pl.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo