Wybory: SLD stawia na sportowców

  Wybory: SLD stawia na sportowców

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Znani sportowcy, ale także politycy, o których ostatnio było cicho, znaleźli się na listach SLD do wielkopolskiego sejmiku.
  Aneta Konieczna

  Aneta Konieczna ©G. Dembiński

  Z Poznania o mandaty będą ubiegać się medalistki igrzysk olimpijskich w kajakarstwie: Izabela Dylewska i Aneta Konieczna. Dostały trzecie i piąte miejsce na liście. W tym samym okręgu dojdzie do innego ciekawego pojedynku pomiędzy kandydatami lewicy. Chodzi o starcie szefa Unii Pracy Waldemara Witkowskiego z byłym wojewodą wielkopolskim Andrzejem Nowakowskim z SLD.

  Obaj panowie za sobą nie przepadają. Wystarczy przypomnieć ich nie najlepszą współpracę, gdy Witkowski był zastępcą Nowakowskiego, kiedy ten pełnił funkcję wojewody. Teraz Witkowskiemu przypadła "jedynka", jego byłemu szefowi "dwójka".

  Z kolei w okręgu nr 2 obejmującym północną Wielkopolskę liderem listy jest były senator Tadeusz Rzemykowski. "Dwójką" w tym samym okręgu jest były marszałek województwa Stefan Mikołajczak. Z tamtym stanowiskiem dobrowolnie pożegnał się jeszcze przed upływem swojej kadencji.

  W okręgu nr 3, obejmującym Gniezno oraz powiaty poznański, śremski, średzki i wrzesiński, liderem listy jest przedsiębiorca Marek Niedbała. Proponowano mu wcześniej start na prezydenta Poznania, ale odmówił. Z piątej pozycji wystartuje Andrzej Aumiller, w przeszłości zwolennik Andrzeja Leppera. Był też ministrem budownictwa z ramienia Samoobrony w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

  W pozostałych okręgach liderami list są prezydent Konina Kazimierz Pałasz (Konin i okolice), Kazimierz Kościelny (Kalisz i okolice) oraz Maciej Wiśniewski (Leszno i okoliczne powiaty).

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo