Poznań: Sąd utrzymał w mocy wyrok skazujący oprawców z celi

  Poznań: Sąd utrzymał w mocy wyrok skazujący oprawców z celi

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W maju Sąd Rejonowy w Szamotułach skazał go na 4 lata i 6 miesięcy więzienia. Wczoraj Marek W. został doprowadzony na salę rozpraw poznańskiego Sądu Okręgowego. Jego kolesiów z celi - Mariusza G. skazanego na 4,5 roku i Pawła G. na 3 lata i 3 miesiące - reprezentowali adwokaci.
  Trzej oskarżeni zostali skazani za to, że na przełomie marca i kwietnia ubiegłego roku okrutnie znęcali się nad Jakubem (imię zmienione). Przebywali wówczas w Areszcie Śledczym w Szamotułach. W jednej celi. Bili słabszego fizycznie i psychicznie chłopaka. Zmuszali do wyczerpujących ćwiczeń fizycznych czy stania na baczność. Sypali w oczy sól i pieprz. Zabierali lekarstwa, przypalali brwi, a oprócz tego zmuszali go do rozmaitych poniżających czynności. Na przykład, do mycia w klozecie czy jedzenia odchodów.

  Wczoraj obrońcy oskarżonych, którzy zaskarżyli majowy wyrok szamotulskiego sądu, przekonywali do uchylenia tego orzeczenia, a nawet uniewinnienia skazanych. Po zakończeniu rozprawy odwoławczej sędzia Sławomir Jęksa zwrócił uwagę konwojentom, by uniemożliwili ponowny kontakt oskarżonego z pokrzywdzonym.

  Prokuraturę zawiadomił Areszt Śledczy w Szamotułach. Jak poinformowała kpt Dorota Górny, oficer prasowy aresztu, przestępstwo wykryli funkcjonariusze służby więziennej. Osadzeni w 8-osobowej celi - i wcześniej pouczeni o zagrożeniach, charakterystycznych dla środowisk przestępczych , milczeli.

  - Wcześniej nie stwierdzono tam sytuacji konfliktowych, cela uchodziła za spokojną - powiedziała kapitan Górny. - Oskarżeni, wykorzystując swoją przewagę fizyczną i psychiczną, oraz bierność innych współosadzonych, płynnie przekroczyli granicę dzielącą zabawę od znęcania się.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo