Takie oszczędności uderzają także w nas

  Takie oszczędności uderzają także w nas

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Takie oszczędności uderzają także w nas
  Właściwie nie powinnam się już dziwić. Od lat słyszę o biedzie w policji, więc powinnam być przyzwyczajona, że tej "firmie" nie wiedzie się najlepiej. Przed każdymi wyborami politycy zapewniają, że będzie bezpieczniej, bo na policję znajdą się pieniądze, ale później szybko zapominają o obietnicach. Bo kryzys, bo coś ważniejszego jest do zrobienia...
  Takie oszczędności uderzają także w nas
  A jednak nie potrafię się przyzwyczaić. Jeśli policjanci będą dobrze zarabiać, to rzadziej będą brać łapówki, czy współpracować z przestępcami. Utrzymanie pracy będzie dla nich ważniejsze, niż dodatkowa kasa. Jak nie będzie wakatów, to będzie więcej patroli na ulicach. Jak będą pieniądze na radiowozy i paliwo, to krócej trzeba będzie czekać na przyjazd mundurowych. Jak będą pieniądze na biegłych, to ekspertom będzie się opłacało brać zlecenia od policji i przeprowadzać badania szybciej. Jak policjant będzie mógł zadzwonić, zamiast wysyłać wezwanie - postępowanie będzie toczyło się szybciej. Jeśli stan zdrowia policjanta regularnie będzie badał lekarz, to nie trzeba będzie się bać, że człowiek w mundurze zasłabnie w najmniej oczekiwanym momencie.

  Czy sytuacja kiedyś się zmieni? Chyba nieprędko. Bo kolejne debaty, protesty są ignorowane. Policja nie może strajkować, a chyba tylko to otworzyłoby niektórym oczy.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo