Poznań: Ocenili raport lotniska Ławica

  Poznań: Ocenili raport lotniska Ławica

  BART

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Port Lotniczy Poznań-Ławica jest bliższy rozpoczęcia trzech dużych inwestycji przed Euro 2012 (m.in. rozbudowy płyty postojowej czy budowy drugiej hali terminalu pasażerskiego).
  Niezbędnym dokumentem do tych prac jest decyzja środowiskowa wydawana przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Poznaniu. RDOŚ w ubiegłym tygodniu zakończyła ocenę merytoryczną raportu o oddziaływaniu na środowisko.

  - Nie tylko z uwagi na tryb realizacji inwestycji realizowanej w formie "zaprojektuj i wybuduj" ocena prowadzona przez RDOŚ była bardzo szczegółowa - mówi Hanna Surma, rzecznik Ławicy. - Wymagała przedstawienia przez nas dodatkowych wyjaśnień i uszczegółowienia planów inwestycyjnych, np. danych dotyczących funkcjonowania systemu wodno-ściekowego, które w normalnym trybie byłyby dostarczone dopiero po zakończeniu etapu projektowego.

  RDOŚ zwróciła się już do Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z prośbą o wydanie opinii dotyczącej realizacji ww. przedsięwzięcia, przed wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Opinia ta powinna zostać wydana w terminie 30 dni.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ławica

  Lotnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Nareszcie czas juz sie rozbudować bo w przyszlym roku na Ławicy swoje bazy chce otworzyć LOT i Enter Air.LOT chce uruchomić kilka nowych połączeń całorocznych m.in do Brukseli a Enter Air uruchomi...rozwiń całość

  Nareszcie czas juz sie rozbudować bo w przyszlym roku na Ławicy swoje bazy chce otworzyć LOT i Enter Air.LOT chce uruchomić kilka nowych połączeń całorocznych m.in do Brukseli a Enter Air uruchomi nowe loty czarterowe.Takze Jet Air chce uruchomić trzy nowe polaczenia z Ławicy.Oj bedzie ciasno ale dobrze że tak szybko rozwija sie nasze lotnisko.W 2012 roku liczba pasazerow może wyniesć 2 mln.Oby tak dalej.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo