Pleszew: Koniec remontu drogi krajowej nr 12

  Pleszew: Koniec remontu drogi krajowej nr 12

  ika

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Z końcem października zaczną działać światła na drodze krajowej nr 12. Przebudowa drogi kosztowała 14 mln złotych
  Pleszewianie się niecierpliwią, czekają na uruchomienie sygnalizacji świetlnych. A będzie ich pięć. Oprócz tych, które tylko na czas remontu wyłączono czyli przy św. Ducha, Marszewskiej i Prokopowskiej pojawią się nowe przy Zachodniej i Lipowej. I na tych dwóch trwają ostatnie uzgodnienia z energetyką.

  - Sygnalizacja będzie koordynacyjna, dynamiczna, uwzględniająca akomodację w zależności od natężenia ruchu dla pojazdów na poszczególnych wlotach - powiedziała ,,Gazecie Pleszewskiej''Danuta Baranowska - naczelnik wydz. nadzoru w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu.

  Znaczy to, tam będzie zielone światło, gdzie będzie najwięcej pojazdów. Ostateczne włączenie guzika z światłami czyli koniec korków w mieście do 27 października. Przypomnijmy, że przebudowa krajówki w Pleszewie od wlotu do miasta (Rondo im. St. Mikołajczyka) do wylotu przy ul. Niesiołowskiego trwała z przerwą zimową od listopada 2010 roku. Kosztowała 14 000 000 złotych.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wspomnienia z przyszłości?

  k (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 15

  "trwała z przerwą zimową od listopada 2010 roku" - Póki co mamy jeszcze październik 2010 - to tak jak by się ktoś pytał....

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo