Sąd: Były radny Kleczewa nie zapłaci kary za fałszywe...

  Sąd: Były radny Kleczewa nie zapłaci kary za fałszywe oskarżenie

  OBAR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Czesław Kubaszewski, były radny Kleczewa nie zapłaci 1500 zł kary za fałszywe oskarżenie o niegospodarność i zagarnięcie publicznych pieniędzy Zarządowi Gminy i Miasta Kleczew.
  Sprawa karna byłego rajcy Kleczewa trwała około 2 lat. Czesław Kubaszewski zgłaszał organom ścigania podejrzenia dotyczące zagarnięcia przez władze Kleczewa ponad 2,4 mln zł. W końcu prokuratura oskarżyła Kubaszewskiego o fałszywe oskarżenia. Sąd Rejonowy w Koninie uznał winę byłego rajcy i wymierzył mu karę grzywny w kwocie 1500zł. Wyrok zaskarżyli zarówno prokurator jak i obrońcy Kubaszewskiego.

  Sąd Okręgowy w Koninie zdecydował uchylić wyrok niższej instancji. Zdaniem sądu Czesław Kubaszewski dopatrywał się popełnienia przestępstwa w różnicy środków szacowanych do realizacji inwestycji i faktycznie na nią wydanych.

  - Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora, lub policję. Nie trzeba posiadać stuprocentowej pewności, że ta osoba popełniła przestępstwo, a jedynie wystarczające będzie uzasadnione podejrzenie popełnienia tego przestępstwa - czytamy w uzasadnieniu wyroku.

  To nie pierwsza sprawa, którą ostatecznie wygrał Czesław Kubaszewski. Wcześniej, racje radnego uznał Trybunał Europejski w Strasburgu.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  radny kubazewski.

  marek wesolowski. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 68 / 23

  niech zyje sad okregowy w koninie ktory wskazal wszystkim urzedowym zlodziejom do okradania gmin systemem dopisywania aneksow zawyzajacych ceny i roboty a nadwyzke skierowal do naszych kieszenie...rozwiń całość

  niech zyje sad okregowy w koninie ktory wskazal wszystkim urzedowym zlodziejom do okradania gmin systemem dopisywania aneksow zawyzajacych ceny i roboty a nadwyzke skierowal do naszych kieszenie czyli 2.4 miliona . za 1,240.000 zl z tych aneksow kupilem curuni wiillke w poznaniu i nie zaplacilem podatku od darowizny.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo