Rodzinne bieganie w Rokietnicy

  Rodzinne bieganie w Rokietnicy

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nie przestraszyli się ani deszczu, ani zimna. Około stu osób stanęło na starcie ostatniej tegorocznej edycji II Rodzinnego Grand Prix Rokietnicy w biegach im. Dominiki
  Rodzina państwa Rzepczyńskich zajęła pierwsze miejsce w
  II Rodzinnym Grand Prix Rokietnicy w biegach im. Dominiki. Jest to cykl biegów odbywających się od wiosny do jesieni. Ostatnia edycja tych zawodów rozgrywana była na dwóch dystansach. Młodsi biegacze mieli do pokonania dystans z Rokietnicy do Starzyn czyli 4 km, a starsi biegli z Rokietnicy do Rogierówka czyli 12,5km.
  Najmłodszą uczestniczką biegu była niespełna czteroletnia Gabrysia Dunajska. Jak można się domyślać część trasy pokonała na plecach rodziców, ale wystartowała i linię mety minęła na własnych nogach. Rodzina państwa Dunajewskich zajęła trzecie miejsce w Grand Prix.
  - Biegamy z żona może niezbyt regularnie, ale grywamy często w piłkę siatkową i generalnie jesteśmy zwolennikami aktywnego wypoczynku - mówi Wiesław Dunajski. Na drugim miejscu sklasyfikowani zostali państwo Piechalakowie. Najliczniejszą, bo dziewięciosobową drużynę wystawiła w ostatnim biegu rodzina Biber. Na starcie nie zabrakło biegaczy, którzy tydzień wcześniej uczestniczyli w poznańskim maratonie. Krzysztof Siejek przebiegł tegoroczny maraton poznański w czasie 3 godziny 56 minut. Również w Rokietnicy starał się uzyskać jak najlepszy czas.
  - W tym cyklu uczestniczę pierwszy raz, mimo że jestem mieszkańcem tej gminy. Trenuje pięć razy w tygodniu. Długie biegi trwające po 2 a nawet trzy godziny przeplatam krótkimi, w czasie których pracuję nad szybkością - mówi Krzysztof Siejek.
  W biegu głównym najszybszy był Michał Bartoszak. Kolejne miejsca zajęli Sławomir Naskręt i Władysław Wieczorkowski.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo