Piłka nożna: Lech przegrał z Zagłębiem 0:1, Filmy i zdjęcia

Tomasz Sikorski
Waldemar Wylegalski
Piłkarze Lecha nadal zawodzą. Zespół trenera Jacka Zielińskiego przegrał na własnym boisku 0:1 z Zagłębiem Lubin. Przed meczem z Zagłębiem sytuacja Lecha była zła. Teraz jest fatalna. Kolejorz przegrał 0:1 i jego strata do lidera z Białegostoku jest już ogromna. Nic więc dziwnego, że schodzących do szatni piłkarzy Lecha żegnały gwizdy.

O ile jeszcze w pierwszej połowie Kolejorz dyktował warunki, miał dwie doskonałe sytuacje, których jednak nie wykorzystali Rudnevs i Stilic, o tyle po przerwie do głosu zaczęli dochodzić rywale. Po raz kolejny okazało się więc, że drugie odsłony są zdecydowanie gorsze w wykonaniu poznaniaków.

Świetnie za to grali Pawłowski i Plizga. Gola na wagę trzech punktów zdobył dla Zagłębia Bartczak ładnym strzałem z dystansu. Wygrana gości mogła być zresztą wyższa, bo po przerwie rywale mieli kilka doskonałych sytuacji.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Mateusz Bartczak (74)
Lech:Burić - Kikut, Bosacki, Djurdjević, Gancarczyk - Injac, Drygas (63 Tshibamba) - Krivets (78 Kiełb), Peszko, Stilić - Rudnevs
Zagłębie: Isailović - Kocot, Horvath (30 Reina), Stasiak, Rymaniak - Pawłowski, Bartczak, Dąbrowski, Kędziora - Plizga, Traore (90 Woźniak)
Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk).
Żółte kartki: Bosacki, Djurdjevic, Kikut (Lech)

95 min - Powinno być 2:0 dla zagłębia. Plizga fatalnie pudłuje z pięciu metrów.

94 min - Tshibamba strzela na wiwat. Lech coraz bliżej przegranej.

93 min - Woźniak za Traore

90 min - Gramy jeszcze 4 minuty

89 min - Cały czas gorąco pod bramka Kolejorza. Powinno być chyba odwrotnie?

87 min - Plizga z rzutu wolnego obok słupka, ale jeszcze rzut rożny dla Zagłębia

84 min - Uderzenie z dystansu Stilica, ale Isailovic pewnie broni.

82 min - Oblężenie bramki Lecha. Po rogu Reina głową o minimetry pudłuje.

81 min - Pawłowski w słupek, dobitkę Plizgi wybronił Buric.

78 min - Kiełb za Krivetsa.

76 min - Co się dzieje? Plizga w słupek z ostrego kąta.

74 min - No i stało się. Bartczak mocno uderzył z ponad 20 metrów i piłka wpadła do siatki. 1:0 dla Zagłębia. W tej sytuacji nie popisał się Buric.

73 min - Rymaniak głową w poprzeczkę. Zagłębie coraz groźniejsze.

72 min - Pawłowski uciekł obrońcom Lecha i wpadł w pole karne. Płaski strzał zawodnika z Lubina świetnie obronił jednak Buric.

67 min - Bardzo groźnie pod bramką Lecha. Po rzucie rożnym Rymaniak w pełnym biegu uderzył piłkę głową. Na szczęście, minimalnie spudłował.

63 min - Tshibamba za Drygasa.

63 min - Ładna akcja Peszki. Zakończył ja mocnym strzałem Kikut. Piłka o centymetry minęła słupek.

59 min - Najgroźniejsza akcja Zagłębia, choć trochę przypadkowa. Rymaniak dośrodkował, a Pawłowski nie zdołał precyzyjnie uderzyć piłki głową. W efekcie ta minęła słupek.

57 min - Kolejna "setka" Lecha. Rudnevs wyłożył idealnie piłkę do Krivetsa, a ten strzelił wysoko w trybuny.

56 min - Uderzenie głową Rudnevsa, ale nie mogło zaskoczyć bramkarza gości.

54 min - Niewiele się dzieje. Gra w środku pola.

49 min - Strzał Peszki obok słupka.

46 min - Gramy dalej.

Mecz prowadzony w niezłym tempie. Lech stara się prowadzić grę i dwukrotnie był bliski zdobycia gola. Co więcej, powinien już prowadzić. Niestety, najpierw Ruudnevs skiksował, a później Stilicowi zabrakło precyzji. Zagłębie próbuje grać otwarta piłkę, ale nie potrafi stworzyć zagrożenia pod bramką Burica. Osobna sprawa to fatalny stan murawy.

45 min - Koniec pierwszej połowy.

43 min - Kolejorz stara się atakować. Uderzenie Rudnevsa jednak za słabe i do tego niecelne.

38 min - Uderzenie Reiny z dystansu. Buric łapie bez problemów. To pierwszy celny strzał Zagłębia w tym meczu.

35 min - Zagłębie przejęło przez chwilę inicjatywę, ale niewiele z ich akcji wynika.

30 min - Reina za Horvatha.

27 min - Starcie Rudnevsa z Horvathem. Ten drugi z rozbitym łukiem brwiowym musi opuścić boisko.

25 min - Stilic sam na sam z bramkarzem Zagłębia, ale pudłuje. Powinno być już 1:0 dla Lecha.

17 min - Kapitalne zagranie Stilica do Rudnevsa. Łotysz będąc sam na sam z bramkarzem nie trafia w piłkę!

16 min - Rudnevs strzela, Isailovic odbił piłkę, ale nie miał kto dobić.

13 min - Tym razem uderzał Peszko. Piłka musnęła poprzeczkę.

11 min - Strzał zza pola karnego Gancarczyka, ale bardzo niecelny.

7 min - Gra w środku pola. Żadnej z drużyn nie udało się jeszcze poważnie zagrozić bramce rywali.

3 min - Szybkie tempo od początku meczu. Ładna akcja Lecha, ale Rudnevs nie zdołał oddać strzału.

1 min - Rozpoczęło się!

Materiał oryginalny: Piłka nożna: Lech przegrał z Zagłębiem 0:1, Filmy i zdjęcia - Głos Wielkopolski