Koncertowe dno

  Koncertowe dno

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Koncertowe dno
  Jest coś symbolicznego w tym, że syndyk zamknął klub Eskulap przed występem zespołu o nazwie Kat. Bo na koncertowe życie Poznania spadła gilotyna.
  Koncertowe dno
  Po czasowym (miejmy nadzieję) zamknięciu Eskulapa i rozpoczęciu remontu Sali Wielkiej w kilkusettysięcznym mieście nie ma ani jednej sali na ponad 500 miejsc, w której można by organizować koncerty muzyki popowej czy rockowej. Bo gdzie taki Kat ma grać? W Auli UAM, po filharmonii?

  Niech nikt mi nie mówi, że nikogo to nie obchodzi. W badaniu przeprowadzonym wśród poznańskich studentów za największy atut kulturalny miasta najwięcej osób uznało właśnie koncerty rockowe. Największe z nich odbywały się w Eskulapie - miejscu od lat fatalnie zarządzanym przez uniwersyteckiego właściciela i kolejnych najemców.

  Jest więc coraz bardziej egalitarnie: nie mają gdzie grać już nie tylko młode teatry, tancerze Ewy Wycichowskiej, ale też szarpidruty.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brawo Rysiu

  mobilny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 24

  podziękujemy Królowi Ryszardowi Grobelnemu za 12 lat fuszerki cytatem z kabartetu Dudek "bo tyle jeszcze jest do spieprzenia... a będzie więcej"

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo