Piła: Za zabójstwo siostry grozi mu maksymalnie 5 lat

  Piła: Za zabójstwo siostry grozi mu maksymalnie 5 lat

  Ewa Auer

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Po blisko sześciu miesiącach od zabójstwa 13-letniej Emilki H. z Piły zapadła w końcu decyzja w sprawie jej 16-letniego brata, głównego podejrzanego o tę zbrodnię. Krystian H. będzie sądzony jako nieletni w Sądzie Rodzinnym i Nieletnich w Pile.
  Grozi mu jedynie poprawczak, maksymalnie spędzi w nim 5 lat, do 21 roku życia. Taką decyzję podjął sędzia po opinii, którą wystawili biegli psychiatrzy. Pod uwagę były brane trzy warianty: chłopak jako główny podejrzany ze względu na okoliczności zbrodni mógł być sądzony jak dorosły, a wtedy groziłoby mu nawet 25 lat więzienia.

  Stałoby się tak, gdyby psychiatrzy orzekli, że jest mocno zdemoralizowany. Gdyby się z kolei okazało, że jest chory psychicznie trafiłby na leczenie.

  - Proces rozpocznie się niebawem, na pewno jeszcze w tym roku. Traktujemy tę sprawę priorytetowo - powiedział Jerzy Wiewórka, wiceprezes Sądu Rejonowego w Pile.

  Do zbrodni doszło na początku maja w mieszkaniu przy ul. Kolbego. Ciało zmasakrowanej córki znalazła matka. Syn Krystian leżał w kuchni, podciął sobie żyły i odkręcił gaz.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sami sobie robimy kuku

  bubu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Słabość owej pseudo demokracji w której przyszło nam żyć polega na tym, że w sprawach najbardziej oczywistych to jest odpowiedzialności za swoje czyny, zamiast eliminować zwyrodnialców masoni w...rozwiń całość

  Słabość owej pseudo demokracji w której przyszło nam żyć polega na tym, że w sprawach najbardziej oczywistych to jest odpowiedzialności za swoje czyny, zamiast eliminować zwyrodnialców masoni w togach latami dywagują za nasze podatki przerzucając się paragrafami. Los pokrzywdzonego i jego rodziny, zdrowy rozsądek czy zwykła ludzka sprawiedliwość są ostatnim z kryteriów rzutujących na ewentualną karę. Bandyta, zwyrodnialec wychodzi po kilku latach a społeczeństwo nie tylko, że go utrzymuje w więzieniu to po jego wyjściu nadal oddaje mu pola. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo