Poznań: 15 lat więzienia dla zabójcy prostytutki

  Poznań: 15 lat więzienia dla zabójcy prostytutki

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznański Sąd Okręgowy skazał Tadeusza L., oskarżonego o usiłowanie zabójstwa poznańskiej prostytutki, na 15 lat więzienia.
  Jesienią 2008 roku bandyta postrzelił Romę W. z pistoletu. Jak się potem okazało, broń pochodziła z policyjnego magazynu w Bydgoszczy, gdzie miała być złomowana w 2002 roku. Kobieta przeżyła. Według prokuratury, Tadeusz L. chciał w ten sposób uniemożliwić jej złożenie obciążających zeznań.
  Znacznie łagodniej potraktował natomiast innego poznaniaka, oskarżonego również o usiłowanie zabójstwa. Krzysztof U. został skazany na 7 lat. Co ciekawe, drugi raz w tym samym roku. Pierwszy wyrok zapadł w styczniu.

  47-letni mieszkaniec poznańskiego Grunwaldu został wówczas skazany na 7 lat - za to, że wrześniu 2008 roku zranił znajomego 28-centymetrowym nożem. Łukasz N. przeżył, chociaż cios nożem uszkodził jego płuco. Prokurator oskarżył Krzysztofa U. o usiłowanie zabójstwa, sąd skazał go jednak za spowodowanie zagrażających życiu obrażeń ciała. Wyrok zaskarżył obrońca oskarżonego, który przekonywał, że kara jest zbyt surowa. Przypominał, że do ugodzenia nożem doszło w specyficznej sytuacji: podczas gonitwy na schodach. Obu panów dzielił konflikt, ale tego dnia połączył alkohol. Zaczęli imprezę pod śmietnikiem, kontynuowali w domu. Skończyli na schodach...

  W kwietniu Sąd Apelacyjny spełnił życzenie oskarżonego, który prosił o ponowny proces. Krzysztof U. miał wówczas nadzieję, że dzięki uchyleniu skazującego go wyroku, będzie mógł opuścić areszt po prawie dwóch latach w celi... Tak się jednak nie stało - wczoraj na salę rozpraw Sądu Okręgowego w Poznaniu został doprowadzony w kajdankach, by - po raz drugi w tym roku, usłyszeć wyrok: siedem lat więzienia. Orzeczenie jest nieprawomocne.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo