Poznań: Komitety za ograniczeniem liczby plakatów wyborczych...

  Poznań: Komitety za ograniczeniem liczby plakatów wyborczych w mieście

  Paulina Jęczmionka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznańskie komitety wyborcze zaakceptowały pomysł władz na ograniczenie liczby plakatów w mieście. Urzędnicy spotkali się dzisiaj z kilkunastoma przedstawicielami sztabów. Jutro poznamy dokładną lokalizację konstrukcji przeznaczonych na darmowe reklamy wyborcze kandydatów.
  Pomysł uporządkowania sprawy wiszących w całym mieście plakatów zrodził się wśród grupy radnych. Na ich propozycję przystały władze miasta. I podjęły decyzję, że podczas tegorocznych wyborów samorządowych wizerunki kandydatów nie będą mogły wisieć w obrębie pasów drogowych. W zamian, w Poznaniu stanie 25 specjalnych konstrukcji, na których sztaby będą mogły wieszać plakaty za darmo.

  - Komitety, ku naszemu zadowoleniu, bardzo pozytywnie przyjęły całą koncepcję - mówi Włodzimierz Groblewski, dyrektor Biura Kształtowania Relacji Społecznych w urzędzie miasta.
  - Ustaliliśmy, że podzielimy liczbę plakatów na jednej konstrukcji proporcjonalnie do wielkości każdego okręgu. Średnio na jeden komitet przypadną trzy plakaty na jednym rusztowaniu. Każdy sztab będzie miał na nim osobny panel. Przykładowo, jeśli w danym okręgu zostanie zarejestrowane dziewięć komitetów, to na konstrukcji znajdzie się dziewięć paneli.

  Specjalnie rusztowania pojawią się w Poznaniu około 22 października, bo do tego czasu komitety mają czas na rejestrowanie list kandydatów na radnych. Jutro urząd miasta ma ostatecznie zdecydować, gdzie staną plakatowe rusztowania. Podczas spotkania z przedstawicielami komitetów wyborczych wstępnie ustalono, że pojawią się one np. przy pętlach tramwajowych. Wyeliminowano natomiast propozycje Zarządu Dróg Miejskich, dotyczące miejsc, w których poruszają się wyłącznie samochody. Wśród wskazanych lokalizacji są m.in. rejony parku Mickiewicza, Dworca Zachodniego PKP, Targów, placu Wolności czy Zamku Cesarskiego.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  APARATCZYCY RĄCZKA W RĄCZKĘ Z GROBELNYM

  TOWARISZCZ PLUM (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  PANIE PREZYDENCIE GROBELNY!!!!!!!!
  PRZYSTAJĄC NA PROPOZYCJĘ RADNYCH ZABIJA PAN DEMOKRACJĘ!!!!
  TO RADNI SĄ NA MIEJSCACH 1-2-3 NA LISTACH, WIĘC SOBIE ZAKLEPUJĄ REELEKCJĘ
  ELIMINUJĄC KONKURENCJĘ W...rozwiń całość

  PANIE PREZYDENCIE GROBELNY!!!!!!!!
  PRZYSTAJĄC NA PROPOZYCJĘ RADNYCH ZABIJA PAN DEMOKRACJĘ!!!!
  TO RADNI SĄ NA MIEJSCACH 1-2-3 NA LISTACH, WIĘC SOBIE ZAKLEPUJĄ REELEKCJĘ
  ELIMINUJĄC KONKURENCJĘ W WYBORACH!!!!!!!!!!!!!

  Kpina - 3 plakaty na komitet!!!!!!!!!!!!!
  Czyli z pewnością dostaną te miejsca ludzie z 1 trójki!!!!!!!!
  KPINA Z DEMOKRACJI W ŻYWY DZIEŃ!!!!!!!!!
  WIADOMO, ŻE PRZEDSTAWICIELE KOMITETÓW SIĘ ZGODZILI - APARATCZYCY CO SIĘ ZGADZALI MAJĄ MIEJSCA OD 1 DO 3 Z DUŻYMI LIMITAMI NA REKLAMĘ!!!!!!!!
  PANIE PREZYDENCIE GROBELNY - TO JEST KPINA!!!!!!!!!!! POZWALA PAN, ŻEBY PO PROSTU DO RADY MIASTA DOSTAŁY SIĘ TYLKO OSOBY Z CZOŁOWYCH MIEJSC!!!!!!!!!!

  MAM NADZIEJĘ ŻE PANA NIE WYBIORĄ!!!!!
  MÓJ I WIELU MOICH ZNAJOMYCH GŁOS PAN STRACIŁ DZIĘKI TEJ DECYZJI !!!!!!!!!!!

  MAM TEŻ NADZIEJĘ, ŻE PRZY TAKIM ZACHOWANIU KOMITETÓW, WYBORCY NIEZALEŻNIE NA JAKIE UGRUPOWANIE BĘDĄ GŁOSOWAĆ BĘDĄ OMIJAĆ PIERWSZĄ TRÓJKĘ NA LIŚCIE I NIŻEJ SZUKAĆ SWOICH KANDYDATÓW!!!!!!!!!!

  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo