Poznań: Sąd uznał, że nauczycielkę "zdegradowano" legalnie

  Poznań: Sąd uznał, że nauczycielkę "zdegradowano" legalnie

  BAS

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  - Nie rozumiem, dlaczego przegrałam. Przecież przedstawiłam dosyć precyzyjne wyliczenia, a pan mecenas wnosił o powołanie biegłego, który podałby, ile straciłam wskutek błędnej decyzji urzędniczej - dziwiła się wczoraj Paulina Wiśniewska, nauczycielka, która pozwała kuratorium i miasto Poznań.
  Przegrała, bo w ocenie poznańskiego sądu nie wykazała wysokości szkody. A także nie określiła, jakie jej dobra osobiste doznały uszczerbku i nie napisała, jakich przeprosin oczekuje.

  Nauczycielka domagała się 100 tysięcy złotych odszkodowania i zadośćuczynienia od Urzędu Miasta Poznania i Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty za to, że zamiast awansować na stopień nauczyciela mianowanego, została "zdegradowana" do pozycji stażysty. Straciła finansowo, ale nie tylko. Jej opiekunem został młodszy, mniej doświadczony kolega. Co, niestety, nie zawsze spotykało się z życzliwą reakcją środowiska. Gdy Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił niekorzystną dla nauczycielki decyzję, pozwała kuratorium i miasto do sądu.

  - Nie każde uchylenie decyzji świadczy o bezprawności działania - stwierdziła wczoraj sędzia Zofia Lehmann, uzasadniając oddalenie pozwu nauczycielki. Wyrok jest nieprawomocny.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo