CBŚ: Z Wielkopolski po pseudokibiców z Bydgoszczy

  CBŚ: Z Wielkopolski po pseudokibiców z Bydgoszczy

  KWP w Poznaniu

  Dwudziestu ośmiu pseudokibiców z Bydgoszczy zostało zatrzymanych przez Centralne Biuro Śledcze i policjantów z kilku innych jednostek. Policjanci CBŚ współpracując z funkcjonariuszami kryminalnymi z KWP w Bydgoszczy, uzyskali informacje i dowody na ustawioną bójkę pseudokibiców poznańskich z pseudokibicami z Bydgoszczy. Do tej bójki doszło 6 września 2008 roku w miejscowości Graby koło Sulęcina w woj. lubuskim.
  Policjanci Centralnego Biura Śledczego, którzy na początku tego roku rozbili grupę pseudokibiców z Poznania zajęli się rozpracowaniem podobnie działającej bojówki kibicowskiej w Bydgoszczy. W środę rano funkcjonariusze CBŚ wspierani przez policjantów z Bydgoszczy, Poznania oraz grupę bojową z Biura Operacji Antyterrorystycznych weszli do mieszkań w Bydgoszczy i w pobliskich miejscowościach. Zatrzymano 28 osób.
  Wśród nich jest Marek G. pseudonim "Maras" uznawany za przywódcę pseudokibiców bydgoskiej drużyny piłkarskiej. Poza nim w ręce policjantów wpadli jego najbliżsi koledzy: "Kruszyna", "Długi", "Chuligan", "Neo", "Osa", "Małolat", "Bokser" i wielu innych. Za udział w bójce grozi im kara do 3 lat więzienia.

  Śledztwo w sprawie tak zwanych ustawek pseudokibiców piłkarskich prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Centralne Biuro Śledcze zajmowało się rozpracowaniem tej sprawy niemal dwa lata. Początkowo policjanci interesowali się procederem handlu narkotykami. Napływające informacje wskazywały, że w Poznaniu działa dość dobrze zorganizowana grupa handlarzy narkotyków. Szybko okazało się, że w tej grupie uczestniczą osoby kojarzone z tzw. "hooligans" widywane na trybunach piłkarskich. Zasadniczym celem działalności tej grupy było jednak organizowanie i uczestniczenie w bójkach z pseudokibicami klubów piłkarskich z innych miast.

  Grupa kibiców bydgoskiej drużyny piłkarskiej jadąc autobusem do Słubic na mecz z miejscowym klubem, zatrzymała się Grabach. Do tej miejscowości kilkunastoma samochodami dotarła umówiona wcześniej grupa kilkudziesięciu bojówkarzy z Poznania. Doszło do regularnej bitwy, w której udział brało około 140 mężczyzn.

  Zatrzymani dzisiaj mężczyźni, zdaniem oficerów CBŚ, to czołówka piłkarskich chuliganów. Część z nich była zatrzymana 11 września br. po zamieszkach, do których doszło na meczu Zawiszy Bydgoszcz z Widzewem Łódź. Większość z zatrzymanych wielokrotnie była notowana w rejestrach policyjnych za bójki, pobicia a nawet napaści na policjantów.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo