Poznań: Wciąż bez decyzji w sprawie POSUM-u

  Poznań: Wciąż bez decyzji w sprawie POSUM-u

  Bogna Kisiel, Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Pacjenci nie stracą, a nawet mają zyskać. Taki jest cel prywatyzacji Poznańskiego Ośrodka Usług Medycznych przy al. Solidarności. Ośrodek, by sprostać konkurencji na rynku medycznym, potrzebuje pieniędzy m.in. na sprzęt. Miasto ich nie ma. Jak twierdzi Jerzy Stępień, zastępca prezydenta, chodzi o minimum kilka milionów złotych. Pytanie tylko, kto przejmie największą przychodnię specjalistyczną w Poznaniu?
  W grę wchodzą dwa warianty: wystawienie POSUM na przetarg lub powołanie spółki pracowniczej pod warunkiem, że ten pomysł poprze min. 67 proc. załogi. Dlatego dyrekcja przeprowadziła w firmie badania.

  - Byłem mile zaskoczony, że aż 54 proc. osób zdecydowało się na udział w spółce - mówi Leszek Pobojewski, dyrektor POSUM. Ale ankietę w tej sprawie przeprowadziły też związki zawodowe. I wynik był inny!

  - Aż 70 proc. załogi opowiedziało się za spółką pracowniczą - twierdzi Grażyna Milewska, wiceprzewodnicząca związków w POSUM. - Do urzędu jednak trafiła lista przygotowana przez dyrektora, który nas poinformował, że w tej sytuacji przychodnia zostanie wystawiona na przetarg - tłumaczy.

  - Nie jestem samobójcą, by mówić takie rzeczy! - zaprzecza Pobojewski. - Większość osób uważa, że nie jestem zainteresowany przekształceniem POSUM w spółkę pracowniczą. A to nieporozumienie, bo tak nie jest.

  Być może w tym tkwi sedno problemu. - Dyrektor utracił nasze zaufanie. W sierpniu dostał wotum nieufności - podkreśla Milewska. I dodaje: - Pracownicy czują się oszukani. Dlaczego tak śpieszą się z restrukturyzacją? Kto jest zainteresowany taką formą przekształceń?

  Mirosław Kruszyński, zastępca prezydenta, uspokaja. Mówi, że w sprawie POSUM-u nie ma żadnej decyzji. - Usiądziemy do rozmów z załogą. Porozmawiamy, czy rzeczywiście jest zainteresowana przejęciem przychodni - mówi Kruszyński.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ośrodek, by sprostać konkurencji na rynku medycznym, potrzebuje pieniędzy m.in. na sprzęt. Miasto ic

  Binio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Ale miasto ma stadion. Co tam, że bez murawy, łatwiej będzie przerobić na market. A chorzy? Kogo to obchodzi? Pana Grobelnego najmniej.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo