Sąd: Czy oskarżony chce się przyznać do zabójstwa?

  Sąd: Czy oskarżony chce się przyznać do zabójstwa?

  Alicja Lehmann

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Przed Sądem Okręgowym w Poznaniu odbyła się we wtorek kolejna rozprawa przeciwko oskarżonym w głośnej sprawie o zamordowanie fryzjerki ze Środy Wielkopolskiej.
  Do tej pory główny oskarżony Jacek D., mąż ofiary, nie przyznawał się do winy, a nawet odmawiał odpowiadania na pytania przed sądem. Teraz jednak napisał pismo do sądu, w którym wyraził chęć złożenia wyjaśnień do swoich dotychczasowych zeznań. Czy to miałoby oznaczać, że chce się przyznać?

  - Nie mogę powiedzieć, czego te zeznania będą dotyczyły - zastrzega tymczasem Dorota Banasiak, obrońca Jacka D. - Nie wiemy również, kiedy sąd zechce ich wysłuchać.

  Na dzisiejszej rozprawie sąd przesłuchał biegłych psychiatrów i psychologa, którzy potwierdzili brak zaburzeń osobowości u oskarżonego. Tymczasem, ku zaskoczeniu zebranych na sali, obrona przedstawiła nowe dowody, z których ma wynikać, jakoby Jacek D. chorował w dzieciństwie na padaczkę. I w związku z tym obrona wystąpiła o ponowne przebadanie oskarżonego przez biegłego psychologa i neurologa. Wyniki badań mają być przedstawione podczas kolejnej rozprawy.

  Dodatkowo sąd wysłuchał zeznań jednego świadka - znajomej zamordowanej Agnieszki D. Kobieta potwierdziła między innymi, że w małżeństwie państwa D. dochodziło do kłótni o pieniądze oraz o opiekę nad dzieckiem, a także do gróźb ze strony oskarżonego pod adresem żony. Zeznania pozostałych świadków odczytano.

  Jacek D. jest oskarżony o to, że w grudniu 2008 roku, na oczach małoletniego syna, zamordował swoją żonę Agnieszkę. W morderstwie pomagać miała mu Magdalena M., a Leon D. - ojciec oskarżonego, utrudniać śledztwo i zniszczyć dowody rzeczowe.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo