Prezydent Ryszard Grobelny zostanie usunięty z Platformy?

  Prezydent Ryszard Grobelny zostanie usunięty z Platformy?

  Piotr Talaga

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Członkowie Platformy, którzy będą kandydować w zbliżających się wyborach samorządowych poza listami partii, muszą się liczyć z wykluczeniem z jej szeregów. Szef poznańskiej PO Filip Kaczmarek podtrzymuje swoją deklarację w tej sprawie. Czy dotyczyć to będzie także prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego? Nie jest to wykluczone. Jeśli pojawi się taki wniosek, to sąd koleżeński będzie go rozpatrywał.
  O losie Ryszarda Grobelnego zadecyduje sąd koleżeński?

  O losie Ryszarda Grobelnego zadecyduje sąd koleżeński? ©Grzegorz Dembiński

  - Nie wiem czy zostanę usunięty z PO - mówi Grobelny. - Nikt ze mną na ten temat nie roz-mawiał. To nie jest chyba pytanie do mnie. Prawda jest taka, że to PO mnie zaprosiło do partii i może mnie także z niej usunąć.

  Europoseł Filip Kaczmarek, szef poznańskiej PO podtrzymuje, że członkowie partii kandydujący w wyborach z innych komitetów muszą się liczyć z wykreśleniem z partii. - Jeżeli ktoś kandyduje z innego komitetu, to tym samym konkuruje ze swymi kolegami - wyjaśnia Kaczmarek. - To nie jest jednak tak, że to ja będę podejmował decyzję w tej sprawie. Jeśli pojawią się takie wnioski, to rozpatrywać je będzie sąd koleżeński. Z Ryszardem Grobelnym jest trochę inna sytuacja.

  Rozmawialiśmy z nim przecież, by został naszym kandydatem na prezydenta Poznania. Z innymi członkami PO, którzy chcą ubiegać się o mandat z jego komitetu, takich rozmów nie prowadziliśmy. Nie mogę jednak wykluczyć, że i w przypadku Grobelnego taki wniosek się pojawi.

  Komitet Grobelnego kończy kompletowanie list kandydatów. - Muszę przeprowadzić jeszcze rozmowy z niektórymi osobami. Gotowe listy zamierzam zaprezentować w przyszłym tygodniu - stwierdził prezydent.

  Grobelny potwierdził nam, że na jego listach znajdzie się czworo obecnych radnych PO: Sławomir Smól, Ryszard Śliwa, Grzegorz Steczkowski i Barbara Nowaczyk-Gajdzińska. W tym gronie nie wymienił swego zastępcy Sławomira Hinca. Jednocześnie jednak zapowiedział, że na jego listach mogą się jeszcze pojawić niespodzianki.

  Śliwa i Steczkowski twierdzą, że w najbliższych dniach podejmą decyzję. Obaj skłonni są zasilić listy Grobelnego, ale chcą jeszcze z nim porozmawiać. - Nie we wszystkich sprawach zgadzam się z prezydentem - mówi Steczkowski. - Jeśli uzyskam zapewnienie, że będę mógł swobodnie prezentować swoje poglądy, to się zdecyduję.

  Nowaczyk-Gajdzińska nie ma już żadnych wątpliwości. - Potwierdzam, że zamierzam się ubiegać o miejsce w Radzie Miasta z komitetu prezydenta Grobelnego - mówi i dodaje: - Nie chcę rezygnować z członkostwa w PO. Wypełniłam całą drogę, by móc się ubiegać o mandat z list Platformy. Zdobyłam rekomendację, a wyciął mnie zarząd PO.

  Sławomir Smól decyzję o kandydowaniu z listy Grobelnego podjął wieczorem, po roz-mowie z prezydentem. Radni PO, którzy zamierzają ubiegać się o mandat z list prezydenta, deklarują zawieszenie członkostwa w partii (Smól uczynił to wczoraj). Czy to uchroni ich przed usunięciem z Platformy?

  Hinc bez mandatu w wyborach?

  Wszystko wskazuje na to, że obecny zastępca prezydenta Poznania nie będzie się ubiegał o mandat w wyborach.
  Wywodzącemu się z Platformy Obywatelskiej Hincowi nie zaproponowano miejsca na listach partii do Rady Miasta. PO zaoferowała mu za to start do Sejmiku Samorządowego, ale z odległego miejsca. Na to się nie zgodził. Prezydent Ryszard Grobelny nie wymienia go w gronie członków PO, którzy znajdą się na listach jego komitetu.

  Komentarze (11)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Najlepiej usunięty z życia publicznego.

  Binio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 33 / 17

  Albo niech startuje na prezydenta Wrocławia bo duuuużo dla tego miasta zrobił.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dla obserwatora

  obserwatorka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 21

  Obserwatorze masz świętą rację.W wychwalanej Gminie TARNOWO PODGORNE rzadzi mafia pana posła
  Dzikowskiego.Każde dochodzenie prokuratorskie np. w sprawie przetargu nazakończoną już budowę ulicy w...rozwiń całość

  Obserwatorze masz świętą rację.W wychwalanej Gminie TARNOWO PODGORNE rzadzi mafia pana posła
  Dzikowskiego.Każde dochodzenie prokuratorskie np. w sprawie przetargu nazakończoną już budowę ulicy w Baranowie też chyba ukręcili.Inny wójt w innej Gminie już dawno byłby zdjęty.W Tarnowie Podgórnym wszelkie przekręty uchodzą a ludzie boją się mściwości i głupoty Pana Wójta i jego mocodawcy Dzikowskiego.Kto sie sprzeciwi może mieć duże nieprzyjemności.W końcu to Pan Wójt i jego poprzednik byli sponsorami miejscowej policji itp.Dlatego obecnie panujący włodarz gminy biorac przykład z p.Dzikowskiego stłamsil wszelką krytykę.Jest jedynym kandydatem na następną kadencję mimo,że dopuszcza się do takich przekrętów iz każdy kto to widzi mówi jedno-ile za to wziął. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  odpowiedzialność ludzi PO

  Bara (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 25

  niech wreszcie Po rozliczy swoich ludzi .Jak dotąd posel Dzikowski Wielkopolski guru ma zarzuty propkuratorskie a stale ucieka pod imunitet.Gdyby Grobelny miał taką możliwość też by uchodził
  za...rozwiń całość

  niech wreszcie Po rozliczy swoich ludzi .Jak dotąd posel Dzikowski Wielkopolski guru ma zarzuty propkuratorskie a stale ucieka pod imunitet.Gdyby Grobelny miał taką możliwość też by uchodził
  za świętego tak jak Waldi.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rozliczanie z przeszłością

  cia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 26 / 21

  Ryszardzie G. po pierwsze rozlicz się ze "śmierdzącą" przeszłością a potem planuj przyszłość.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POpaprańcy to sami fachowcy....

  cezar (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 20

  Platforma dopiero od kilku miesięcy może cieszyć się pełnią władzy, a już zdążyła zapewnić wszystkim potrzebującym niczym nieskrępowany dostęp do opieki medycznej. Fachowe diagnozy zwolenników...rozwiń całość

  Platforma dopiero od kilku miesięcy może cieszyć się pełnią władzy, a już zdążyła zapewnić wszystkim potrzebującym niczym nieskrępowany dostęp do opieki medycznej. Fachowe diagnozy zwolenników "partii miłości" dowodzą, że w razie potrzeby sami będą mogli zastąpić lekarzy.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pamiętacie wypowiedz Grobelnego

  anonimus (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 24

  pamiętacie wypowiedz Ryszarda G. gdzie na pytanie o przyłączenie sie do PO
  powiedział, że tylko gówno płynie z prądem? przyłączył się do g....
  i jak g.... skończył

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  BANDYCKO złodzejeska antypolska MAFIA tzw. "platforma obywatelska"

  Powstaniec Wielkopolski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 20

  Przeciez to PRZESTEPCZA anty-polska mafia bandytów "platforma obywatelska" której mafiozi to zwykli złodzeje reprezentujacy zoorganizowany świat przestepczy, którzy po wykołowaniu ogłupiałego...rozwiń całość

  Przeciez to PRZESTEPCZA anty-polska mafia bandytów "platforma obywatelska" której mafiozi to zwykli złodzeje reprezentujacy zoorganizowany świat przestepczy, którzy po wykołowaniu ogłupiałego społeczenstwa zwykłą propagandą lewackiej masonerii zdobyło władzę w Poznaniu i Wielkopolsce.
  Ta granda zwykłych przestepczych mafiozów, która nazywa siebie "sądem koleżeńskim" absolutnie niczym się nie różni od tych bandyckich "sądów koleżeńskich" z PZPR z PRL-u, którzy mordowali najlepszych synów Narodu Polskiego.

  Ta przestępcza bandycka mafia "platforma obywatelska" działa na szkodę ogółu społeczenstwa i MUSI być rozgoniona przemoca i rozwiązana, oraz ZAKAZANA jako ANTY-Polska przestępcza banda ganksterów, a jej prowodyrzy jak taki żydo-kaszub Tusk i jemu podobni bandyci sądzeni oraz powieszeni za wielokrotną ZDRADĘ Polskiej Racji Stanu !zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  niech wywala złodzieja z błogosławionej platformy

  SEX (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 24

  Ja na tego złodzieja nigdy w życiu nie oddam głosu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A kto prosił p.Grobelnego do PO

  Obserwator 4 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 16

  Łatwo sprawdzić w naszym "Głosie...", że zapraszał tylko poseł Dzikowski. To ten, co dzięki Bogu i Panom Przewodniczącym, wreszcie dość zdecydowanie jest odsuwany od ... może i immunitetu. O...rozwiń całość

  Łatwo sprawdzić w naszym "Głosie...", że zapraszał tylko poseł Dzikowski. To ten, co dzięki Bogu i Panom Przewodniczącym, wreszcie dość zdecydowanie jest odsuwany od ... może i immunitetu. O zasługach obu panów "DUETU", dobrze napisano, jak niżej:
  Duet „DOSKONAŁY” OBSERWATOR 08.10.10, 17:02:24
  Tak, tak, otwórzmy swe oczęta. O tym też nasza prasa wielokrotnie pisała. Jeden pod parasol immunitetu poselskiego się "schował", by za przekręty w swoim Tarnowie Podgórnym odpowiedzialności umykać. Warto także - ALE KTO TO MA UCZYNIĆ, CHYBA TRYBUNAŁ GDZIEŚ TAM W "EUROPIE" - sprawdzić rolę pana Waldego w "ukręcaniu" w organach, ogromu zła i "przewałów", jakich jego następcy w owej gminie się dopuszczają. Dobrze poinformowani, wiedzą że tu też w użyciu jest PARASOL pan posła, tyle że znacznie obszerniejszy i wyjątkowo nieprzemakalny. Dojrzyjmy, ze prawie identycznie czyni, nam panujący prezydent GROBELNY. Dla poćwiczenia pamięci ewentualnych czytelników, nie będę wymieniał kolejnych przekrętów ale nasza poznańska prasa i o tym wielokrotnie i dość szczegółowo je opisywała a i nadal to czyni. Warte jest zauważenia, że wszystkie te pana prezydenta „SPRAWKI”, choć winniśmy je jako WIELKIE „SPRAWY” postrzegać, jest to, iż w Poznaniu kończone są w zbliżony sposób, mianowicie są PO mistrzowsku PRZEDAWNIANE!!!!!
  A zupełnie śmieszne jest, że tacy MAJSTROWIE /cytuję trenera Smudę /, jak pan poseł i pan prezydent ,tak bardzo nieudolnie próbę "OŻENKU" przeprowadzili. Może przedobrzyli w kolejnym „MYDLENIU” nam oczu.
  Proponuję, abyśmy, tym razem przyjrzyjmy się im uważniej, szczególnie kolejnym „UMIZGOM” pana prezydenta, jak choćby zapowiedzi typu " JESZCZE WIĘCEJ DLA POZNANIA'", które zamieścił obok swojego wizerunk w piątkowym naszym / tak, tak NASZYM / i coraz lepiej redagowanym, i nie dającym się manipulować "Głosie Wielkopolskim" . I jeszcze najświeższa informacja. Pan prezydent rozbroił „Z PAŁEK” swoje żeńskie wojsko. Dobre i to, że nasza piękniejsza część straży miejskiej nie jest już tak oszpecona, jak naprzykład „KUPIEC POZNAŃSKI”. Wiele miast widziałem, polskich i nie tylko ale tak oszpeconej, nowej budowli nigdzie nie dostrzegłem. Podobnie trudno znaleźć tak źle funkcjonującą sygnalizację i z konieczności komunikację, coraz większe korki a także wręcz bezmyślne ZATŁOCZENIE STARÓWKI. Poziom cen mediów i usług świadczonych przez miejskie firmy, jak za wodę, ścieki, ciepło, komunikację także wyjątkowo niechlubnie nas wyróżnia. W kontekście przechwałek o ekologii, warto wypomnieć władcy Poznania ogromnego truciciela, jakim jest „CASTORAMIE” w centrum jednej z największych sypialni Poznania, czy z wyjątkom mistrzostwem FUNDOWANIE owym sypialniom różnorodnych centów handlowych. Najpewniej wszystko to w imię dbałości o czystość powietrza i walki z hałasem. Pewnie i w tym celu nawet późną nocą nie wyłącza się sygnalizacji. Niech pan wskaże, chociaż jedną własną inicjatywę, zrealizowaną w prawdziwym interesie tych, którym pan swoje kolejne panowania zawdzięczał.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jaja

  jaja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 21

  Czy Grobelny nie boi się, że zdrajcy z platformy zdradzą także i jego?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo