Poznań: ZTM będzie w zabytkowej kamienicy na Matejki

  Poznań: ZTM będzie w zabytkowej kamienicy na Matejki

  Bogna Kisiel, Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zabytkowa kamienica przy ulicy Matejki 59 będzie jednak siedzibą Zarządu Transportu Miejskiego. Taką decyzję podjął zastępca prezydenta Poznania, Mirosław Kruszyński. Z budynku, który dzisiaj zajmuje ZTM, wyprowadzi się w pierwszym kwartale przyszłego roku.
  Jeszcze na początku tego tygodnia prezydent Kruszyński rozważał możliwość sprzedaży budynku. Także Jarosław Pucek, dyrektor Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych twierdził, że takie sygnały docierały do niego. Gdy sprawą zainteresował się "Głos", panowie spotkali się, by przedyskutować problem.

  - Tak, jak poprzednio powiedziałem, chciałem mieć pełną wiedzę na ten temat - mówi Kruszyński. - Decyzję podjąłem. Kamienica przy ulicy Matejki będzie siedzibą ZTM. Termin przeprowadzki muszą uzgodnić między sobą dyrektorzy: Pucek i Rusak.

  Zbigniew Rusak, szef Zarządu Transportu Miejskiego cieszy się, że on i jego pracownicy przeprowadzą się w końcu do własnej siedziby i nie będą musieli wynajmować biur przy ulicy Grunwaldzkiej.

  - Na pewno przyniesie to oszczędności - mówi. - Musimy zrobić wszystko, żeby przeprowadzka przebiegła szybko i sprawnie, tak by pasażerowie jej nie odczuli.

  Przez pewien czas uruchomiony zostanie drugi punkt obsługi klienta (przy Matejki) i wciąż będzie działał w miejscu, gdzie klienci przyjmowani są obecnie. W ten sposób pasażerom powinno być łatwiej przyzwyczaić się do nowego adresu.

  - Budynek będzie praktycznie wykończony, ściany mają być pomalowane, a wykładziny ułożone na podłogach. Dlatego nie sądzę, żeby same przenosiny zajęły dużo czasu - uważa dyrektor Rusak.

  Przypomnijmy, że remont kamienicy rozpoczął się w 2008 r. Dopiero po kilkunastu miesiącach zdecydowano, że nie będzie tutaj mieszkań tylko biura. To wiązało się z koniecznością przeprowadzenia dodatkowych prac. Trzeba było między innymi wzmocnić stropy i ściany, zamontować windę dla niepełnosprawnych czy zadaszyć podjazd (by można było bez problemu dowozić na przykład bilety). To spowodowało, że koszty remontu były wyższe. I choćby z tego powodu ZTM powinien się tutaj przeprowadzić.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo