Piła: 85-latka odnalazła się po pięciu dniach poszukiwań

  Piła: 85-latka odnalazła się po pięciu dniach poszukiwań

  DB

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Szczęśliwy finał poszukiwań 85-letniej Janiny Rutkowskiej z Piły, którą dziś po pięciu dniach znaleziono w lesie, między obwodnicą drogi krajowej nr 10 a Dobrzycą.
  Kobieta żyje, ale jest bardzo wycieńczona. Pilanka zaginęła w ubiegły poniedziałek. Wyszła tylko do sklepu, chciała kupić chleb. Wtedy rodzina widziała ją po raz ostatni. Poszukiwania rozpoczęto natychmiast - kobieta cierpiała na alzheimera; jej życie było w niebezpieczeństwie.

  Do Piły zjechali niemalże wszyscy krewni. Zawiadomiono też policję. Rozpoczęto wspólne poszukiwania i obklejanie miasta zdjęciami zaginionej. Rodzina przeszukiwała tereny przy drodze na Koszalin, Jastrowie i Bydgoszcz, bo tam pojawiły się ślady zaginionej: buty i torebka. Pomagali im w tym znajomi.

  Prócz tego działania prowadziła policja. Zaangażowano słuchaczy ze Szkoły Policji, policjantów z Oddziałów Prewencji KWP w Poznaniu. Ściągnięto nawet z Łodzi śmigłowiec z kamerą termowizyjną. W poszukiwania włączyli się również strażnicy leśni. Kobiety szukało łącznie 100 osób.

  Cud zdarzył się dizś w południe. Policja znów penetrowała lasy w okolicy Dobrzycy. Tym razem jednak udało się znaleźć kobietę. Żyła, była przytomna i świadoma. Po kilku dniach tułaczki po lesie była wycieńczona. Pogotowie zabrało ją do szpitala.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo