Poznań: Miasto dla maratończyków. Zmiany w organizacji ruchu.

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W niedzielę Poznań zmieni się w biegową stolicę Polski. Ulice miasta wezmą we władanie uczestnicy 11. Poznań Maratonu, który od dwóch lat nosi imię Macieja Frankiewicza. Kierowcy i pasażerowie powinni się przygotować na znaczne zmiany w organizacji ruchu.
  Zawodnicy wystartują o godzinie 10.10. Pobiegną taką samą trasą, jak w ubiegłym roku (patrz mapka). Zostanie ona wyłączona z ruchu dla samochodów. Auta będą mogły przejeżdżać tylko przez "śluzy". Każde większe skrzyżowanie pilnowane będzie przez policjantów z drogówki, którzy pokierują ruchem. Trzeba liczyć się z tym, że na przejazd trzeba będzie poczekać nawet 40 minut.

  - Dlatego prosimy, by w czasie trwania maratonu omijać trasę maratonu - apeluje Jerzy Kupaj, zastępca naczelnika poznańskiej drogówki.
  Na trasie będzie obowiązywał zakaz parkowania.
  Utrudnienia związane z maratonem nie ominą także pasażerów MPK oraz przewoźników podmiejskich.

  Inaczej będą jeździły autobusy linii nr: 57, 84, 51, 53, 55, 60, 63, 67, 68, 71, 74, 76, 81, 83, 92, A oraz linii podmiejskich nr 501, 560, 905, 906, 918, 401, 405, 412, 341. Szczegółowy rozkład można znaleźć na stronie www.ztm.poznan.pl. Informacje o zmianach będą też wywieszone na przystankach oraz w pojazdach jeżdżących objazdami. Tramwaje nie zmienią tras. Należy się jednak spodziewać opóźnień i przerw w ruchu w miejscu, gdzie linia tramwajowa przetnie się z trasą biegu. Wszystko wróci do normy około godziny 16.

  Uczestników czekają pewne zmiany. W tym roku po raz pierwszy nie będzie można odbierać numerów startowych w dniu biegu, a biuro maratonu zostanie zlokalizowane w Arenie (czynne dziś i w sobotę w godz. 10-19). Tam też odbędzie się w niedzielę Pasta Party oraz Targi Expo Maraton 2010, podczas których zaprezentuje się 47 wystawców.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo