Poznań: Cisza przed burzą w Radiu Merkury

  Poznań: Cisza przed burzą w Radiu Merkury

  Sławomir Kmiecik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Sypie się "egzotyczna" koalicja PiS i lewicy we władzach poznańskiego Radia Merkury. Według nieoficjalnych informacji, Dariusz Szymczak, członek rady nadzorczej rozgłośni związany z PiS, chce odwołania kojarzonego z lewicą wiceprezesa Radia Merkury Ryszarda Ćwirleja. Do głosowania nad wnioskiem w tej sprawie miałoby dojść na najbliższym, październikowym posiedzeniu rady. Co na to sam zainteresowany?
  Ryszard Ćwirlej mówi, że być może komuś przeszkadza

  Ryszard Ćwirlej mówi, że być może komuś przeszkadza ©Sławomir Seidler

  - Jestem zdziwiony, bo nie zostały sformułowane żadne zastrzeżenia dotyczące moich działań w Radiu Merkury - mówi wiceprezes Ryszard Ćwirlej. - Nie rozumiem, na czym pan Szymczak opiera swój wniosek. Gdybym ja chciał kogoś zwolnić z pracy, musiałbym przedstawić takiej osobie zarzuty, że na przykład źle wykonuje obowiązki albo działa na niekorzyść firmy. Mnie takich zarzutów nikt nie postawił.

  - Nie składałem wniosku o odwołanie pana Ćwirleja - przekonuje Dariusz Szymczak. - Na razie trwa wewnętrzna korespondencja między członkami rady nadzorczej w sprawie ustalenia porządku obrad na najbliższe posiedzenie. Ma być kilka punktów do rozpatrzenia - dodaje Szymczak, nie potwierdzając, że będzie wśród nich wniosek o dymisję Ćwirleja.

  Nie brak jednak opinii, że przymiarki do takiej decyzji są efektem zaostrzającej się wojny politycznej, którą we władzach Radia Merkury toczą dotychczasowi koalicjanci: PiS i SLD.

  - Nie użyłbym sformułowania, że to wniosek polityczny - zastrzega wiceprezes Ćwirlej. - Ograniczę się do stwierdzenia, że nie ma on nic wspólnego z kwestiami merytorycznymi. Może przeszkadzam, bo jestem przeciwny proponowanej restrukturyzacji firmy? Może stoję na przeszkodzie działaniom, które uważam za niekorzystne dla spółki, a inna strona ma w tej mierze odmienne zdanie? - zastanawia się Ryszard Ćwirlej.

  Tą "inną stroną" może być prezes Radia Merkury Filip Rdesiński, cieszący się poparciem PiS, który woli jednak nie odnosić się do wniosku o odwołanie wiceprezesa Ćwirleja.

  - Nie komentuję decyzji, poczynań czy wypowiedzi członków rady nadzorczej - podkreśla prezes Rdesiński. - Przyjąłem taką zasadę. Milczenie przerwałem tylko raz w sprawie pana Tomasza Naganowskiego, ale tylko dlatego, że wielokrotnie, bezpodstawnie i niemerytorycznie atakował mnie publicznie.

  Prezes Rdesiński swoją współpracę z wiceprezesem Ćwirlejem ocenia jako "poprawną". A czy uważa, że mogłaby być ona lepsza?

  - Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej - ucina szef Radia Merkury.

  W radzie nadzorczej rozgłośni zasiada 5 osób, w tym 3 kojarzone z PiS, jedna z lewicą i jedna z PO. Decyzję o odwołaniu wiceprezesa rada w pełnym składzie może podjąć 4 głosami.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dzięki Rdesińskiemu

  Władysław (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Radio Merkury wybija się na czoło rozgłośni regionalnych. Z Radiowej Jedynki przeszedłem na to radio, sondaże odnotowały wzrost słuchalności R. Merkury.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MYŚLICIE ĆWIRLEJ, ŻE SAM WYGLĄD GĘBY NIE MOŻNA WYRZUCIĆ?

  m (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  Morda - nawet w radiu też ma znaczenie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wypierdolic rdesinskiego na smietnik

  Radiowiec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  historii, bo tam jest miejsce takich menelo degeneratów ideologicznych

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Prognoza

  antoni (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  A na kiedy Redaktorze Synoptyku zapowiadasz tę tytułową "burzę"? Na razie to chyba tylko w szklance wody !Jeśli masz sprawdzone wieści,to dawaj,a jak nie, to nie zawracaj nam głowy średniociekawym...rozwiń całość

  A na kiedy Redaktorze Synoptyku zapowiadasz tę tytułową "burzę"? Na razie to chyba tylko w szklance wody !Jeśli masz sprawdzone wieści,to dawaj,a jak nie, to nie zawracaj nam głowy średniociekawym ( pewnie z braku innych) tematem !zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ha!

  ~hiena (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  I właśnie przez takie artykuły, z propagandą rodem z GW, spada sprzedaż Głosu Wielkopolskiego (cytat z GW ;) )

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo