Wielkopolska: Dzisiaj włoski strajk w supermarketach

  Wielkopolska: Dzisiaj włoski strajk w supermarketach

  Tomasz Nyczka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj w całym kraju dojdzie do protestu w supermarketach. W Wielkopolsce do akcji przystąpią między innymi pracownicy "Biedronki" oraz takich sieci handlowych jak: Carrefour, Real i Makro.
  - Pracownicy będą wykonywać wszystkie czynności tak, jak dotychczas, jednak ich praca będzie bardzo drobiazgowa i spowolniona - tłumaczy ideę strajku, Piotr Adamczak, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w Jeronimo Martin Dystrybucja.

  Czego domagają się związkowcy? Przede wszystkim zniesienia elastycznych form zatrudnienia, które, według nich, sprzyjają tworzeniu patologii. Chcą też podpisywania umów o pracę na czas określony. A także swobody zrzeszania się w związki zawodowe i wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę w całym kraju.

  - To nieprawda, że będzie to skutkować masowymi zwolnieniami pracowników - twierdzi Piotr Adamczak. - Będą oni potrzebni w pozostałe dni tygodnia, a handel będzie się wzmagał już na kilka dni przed wolną niedzielą - dodaje.

  Zgodnie z planem strajk potrwa cały dzień. - Jeśli pracodawcy zasiądą do rozmów, to na tym zakończymy protest. Jeśli jednak okaże się, że nie ma między nami dialogu, zastanowimy się nad bardziej drastycznymi formami strajku - zapowiada Piotr Adamczak.

  Strajk w całym kraju rozpocznie się około godz. 8.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo