Ten egzamin "oblał" dyrektor WORD

  Ten egzamin "oblał" dyrektor WORD

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ten egzamin "oblał" dyrektor WORD
  Miało już być krystalicznie przejrzyście, aby Poznań słynął z jakości egzaminowania na prawo jazdy. Ale tych procedur pracownicy poznańskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego raczej nie wyczytali na etykietach kryształów z trunkami.
  Ten egzamin "oblał" dyrektor WORD
  A właśnie to alkohol lub pieniądze za drobną przysługę wręczali wdzięczni kursanci. Widać, że szkolenie musiało im się bardzo podobać, choć pewnie niewiele z niego pamiętają. Bo na kursie zwyczajnie się nie pojawiali.

  Dyrektor poznańskiego WORD chętnie i często opowiadał, jak walczy z przejawami korupcji w ośrodku. Pojazdy egzaminacyjne naszpikowane kamerami, które śledzą każdy ruch zdających i egzaminatorów. Ba, żadna "ustawka" nie wchodzi w grę, bo egzaminatorzy losują przyszłych kierowców, zdając się na los elektronicznej Pytii.

  Szkoda, że równie przejrzystych reguł - jeśli zarzuty prokuratury się potwierdzą - dyrektor nie wprowadził w swoim gabinecie. Ktoś, kto opowiada się za surowym przestrzeganiem zasad przez pracowników ośrodka i egzaminowania kandydatów, nie może w zaciszu gabinetu z dobroci serca wystawiać lewych zaświadczeń. Dyrektor WORD "oblał" teorię, ale mimo to nie ominą go manewry.
  W siedzibie prokuratury.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tam jest jak w PZPN

  pw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 22

  Kolesie , rodzina i dupolizy. To jest poznański WORD. I szajka łotrów jako dyrekcja.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Miało by przejrzyście...

  glossumienia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 26

  Zastanawiam się, czy autorka tego wrednego tekstu odszczeka co tu nasmarowała, jeżeli zarzuty nie potwierdzą się. Nie ma orzeczenia sądu o winie, a pani Elżbieta Sobańska już wyrok wydała....rozwiń całość

  Zastanawiam się, czy autorka tego wrednego tekstu odszczeka co tu nasmarowała, jeżeli zarzuty nie potwierdzą się. Nie ma orzeczenia sądu o winie, a pani Elżbieta Sobańska już wyrok wydała. "Szkoda, że przejrzystych reguł nie wprowadziła w swoim gabinecie"...
  Zarzut, że zamontowano kamery w pojazdach egzaminacyjnych wraz z innymi instrukcjami udaremniającymi ustawianie egzaminów jest durny! Po aferze korupcyjnej egzaminatorów, działania te jawią się jako rozsądne i trudno o nich nie opowiadac będąc dyrektorem ośrodka egzaminowania. Tylko daleka niechęc albo sposób uprawiania dziennikarstwa jadowitego, niszczącego dobre imię człowieka, tłumaczy teksty w Głosie.
  Za nieprawidłowości w firmie odpowiada szef. Ale, jak rozumiem zawile i tendencyjnie zredagowaną sytuację w poznańskim WORD przez Głos Wielkopolski, to pracownik ośrodka za pieniądze i alkohol przesuwał do przodu w długiej kolejce oczekujących na egzamin (który sam w sobie jest niezależny i trudny) oraz zaświadczał, że osoby nie uczestniczące w kursach specjalistycznych - ukończyły je. Czy dobrze rozumiem, że dyrektor zatwierdzał podpisem to, co ów pracownik do poświadczenia przedstawił? Bo sami donosicie, że Mariusz P. korzyści nie przyjmował...
  Ufam, że sprawa zostanie wyjaśniona i winny lub winni - ukarani. Przez powołane do tego instytucje! Jednak - niezależnie, czy i w jakim zakresie, świadomie - bądź nie i czy w ogóle nieprawidłowości miały miejsce, jest bez znaczenia. Napiętnowanie przez media i pracujących w nich jadowitych, goniących za sensacyjkami pismakami dokonało się. Gratuluję dobrego samopoczucia!
  Domniemanie niewinności, rzetelne dziennikarstwo i dążenie do prawdy - skopane milczą.
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo