Wielkopolska: Wsparcie funduszu dla hospicjum w Rożdżałach

  Wielkopolska: Wsparcie funduszu dla hospicjum w Rożdżałach

  MMR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W sobotę obchodzimy Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Z tej okazji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej podsumował wyniki programu wsparcia finansowego dla hospicjów stacjonarnych na terenach wiejskich.
  Fundacja przez ostatnie dwa lata przeznaczyła na dotacje 720 tys. zł. Część z tych pieniędzy przypadła hospicjum w wielkopolskich Rożdżałach. Przeznaczono je na rozwój placówki, w tym na zakup wyposażenia.

  Placówka w podkaliskich Rożdżałach powstała w styczniu 2008 roku. Jest to pierwsze w południowej Wielkopolsce stacjonarne hospicjum. Dysponujący 20 miejscami ośrodek został otwarty po siedmiu latach starań m.in. Kaliskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej.

  - Tereny wiejskie są szczególnie zaniedbane pod względem zapewnienia opieki paliatywnej osobom potrzebującym i niewątpliwie wymagają dodatkowego wsparcia finansowego - mówi Marek Zagórski, Prezes Zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

  Wsparcie finansowe ma na celu rozwój placówek oraz tworzenie nowych. Do tej pory otrzymało je łącznie dziewięć hospicjów w całym kraju.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo