Kościół: Forum Akcji Katolickiej na jubileusz

  Kościół: Forum Akcji Katolickiej na jubileusz

  KMK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  80 lat temu w Poznaniu prymas August Hlond erygował Naczelny Instytut Akcji Katolickiej w Polsce. Jej siedziba znajdowała się w Hotelu Rzymskim przy al. Marcinkowskiego. Z okazji jubileuszu odbyło się forum poświęcone przyszłości tej formacji w Polsce.
  Akcja Katolicka to instytucja, która zrzesza osoby świeckie, które działają na rzecz obecności w przestrzeni publicznej wartości chrześcijańskich.

  Podczas sobotniego forum, które odbyło się w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej, prelegenci mówili m. in. o wychowaniu chrześcijańskim w domach i szkole, o małżeństwie i rodzinie, a także o obecności religii w życiu publicznym poprzez działalność ruchów i stowarzyszeń katolickich. - Kościół musi być obecny, a nie odgrywać rolę - mówił ks. biskup Edward Dajczak z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

  - Powinniśmy wystrzegać się myślenia o Kościele jak o instytucji - dodał biskup siedlecki Zbigniew Kiernikowski. - Taki sposób myślenia zdarza się zarówno wśród wiernych, jak i wśród księży. To rodzi wiele niezrozumienia i zaniedbań w samym Kościele.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo