Do więzienia za sprzedaż dziecku dopalacza

  Do więzienia za sprzedaż dziecku dopalacza

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W weekend i wczoraj zamykano sklepy z dopalaczami, jak ten przy Mostowej w Poznaniu

  W weekend i wczoraj zamykano sklepy z dopalaczami, jak ten przy Mostowej w Poznaniu ©Waldemar Wylegalski

  W Wielkopolsce nie powinno być już czynnych punktów sprzedaży dopalaczy. Opieczętowaliśmy 167 sklepów - mówi Andrzej Trybusz, wojewódzki inspektor sanitarny w Poznaniu. - Policja podaje, że takich punktów jest 176, ale niektóre znajdują się w mieszkaniach prywatnych, będziemy do nich jeszcze docierać - dodaje. Wokół placówek ciągle pojawiają się patrole, ale także... klienci, którzy sprawdzają czy zdołają zaopatrzyć się w substancje.
  W weekend i wczoraj zamykano sklepy z dopalaczami, jak ten przy Mostowej w Poznaniu

  W weekend i wczoraj zamykano sklepy z dopalaczami, jak ten przy Mostowej w Poznaniu ©Waldemar Wylegalski

  Zobacz także: Wreszcie zamknięto sklepy z dopalaczami

  Od soboty inspektorzy sanitarni w obstawie policji odwiedzają sklepy z dopalaczami. Wręczają decyzję o wycofaniu z obrotu wyrobów o nazwie "Tajfun" i innych, mogących mieć podobne działanie, zabezpieczają towar (próbki przekazują do laboratoriów) i plombują placówki.
  Decyzja GIS nakazuje bowiem wstrzymanie działalności w obiektach służących do produkcji oraz hurtowej i detalicznej sprzedaży dopalaczy. Kto nie będzie jej przestrzegał może spodziewać się kary - grozi za to do dwóch lat więzienia.

  - W Wielkopolsce skontrolowaliśmy 147 placówek, a ich właścicielom wydaliśmy decyzję głównego inspektora - wyjaśnia Andrzej Trybusz. - 20 placówek było od weekendu nieczynnych. Zapieczętowaliśmy je, a kiedy tylko pojawią się właściciele dostarczymy im pismo.
  Skąd będzie wiadomo, że pieczęć została zerwana, a na miejscu pojawił się właściciel? Inspektor sanitarny uśmiecha się mówiąc: - Patrole są czujne.

  W nocy z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek były przypadki zerwania plomb przez zdesperowanych klientów i właścicieli. Za każdym razem szybko reagowano. W Kaliszu do zaplombowanego sklepu włamało się dwoje młodych ludzi.

  - Patrol zauważył wyłamane drzwi wejściowe. Złodzieje ukradli "produkty kolekcjonerskie" o wartości prawie 32,5 tys. zł - mówi Romuald Piecuch z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. - Kryminalni dowiedzieli się, że zrobił to 21-latek i jego 16-letnia dziewczyna. Podejrzani zostali ujęci. Nadal sprawdzamy, co zrobili ze skradzionymi dopalaczami.

  Policja bada też, co dokładnie działo się w sklepie z dopalaczami w Złotowie. W weekend znaleziono tam woreczki z amfetaminą. Zatrzymano najpierw dwie sprzedawczynie, później także kobietę, która przyniosła narkotyk do sklepu. Przedstawiono im zarzuty posiadania oraz sprzedawania amfetaminy.

  1 »

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  propaganda z zyskiem

  mpo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 25

  Być może masz rację. Ale ważne, że narko-dopalcze zostały wyeliminowane z legalnego obiegu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PROPAGANDOWA POKAZÓWKA

  m (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 33 / 24

  Premier Tusk działa metodą kolejnych zrywów, na co dzień przekonując nas, że jest byczo, nic więc robić nie trzeba, w czym jego ekipa jest najlepsza. Co jakiś czas jednak, gdy obywatele porównywać...rozwiń całość

  Premier Tusk działa metodą kolejnych zrywów, na co dzień przekonując nas, że jest byczo, nic więc robić nie trzeba, w czym jego ekipa jest najlepsza. Co jakiś czas jednak, gdy obywatele porównywać zaczynają propagandę sukcesu z rzeczywistością, rozpoczyna się kolejna kampania. A to radziliśmy wszyscy nad naprawą służby zdrowia, czego efektami cieszymy się dzisiaj; a to premier wzywał ministrów i z triumfem wyciągał od nich zaskórniaki, gdy wydatki państwa rosły; a to przystępowaliśmy do euro (pierwszy termin 2011 rok); a to… po drodze kastrowaliśmy pedofilów, Palikot zbudował nam “przyjazne państwo” i rozpoczęliśmy brutalną walkę z dopalaczami.
  Należy mieć nadzieję, że po procesach wytoczonych przez właścicieli sklepów - odszkodowania będą płacić z własnej kieszeni a nie z naszych ... Tusk, Kopacz i inni wichrzyciele demokracji.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo