Poznańscy strażacy: konieclaniawody.pl

  Poznańscy strażacy: konieclaniawody.pl

  Tomasz Nyczka, Współ. KOP

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Strażacy chcą mieć wpływ na decyzje dotyczące inwestycji, jakie zapadają w Poznaniu

  Strażacy chcą mieć wpływ na decyzje dotyczące inwestycji, jakie zapadają w Poznaniu ©fot. archiwum

  Siedmioro poznańskich strażaków postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i... zgłosiło swój komitet w wyborach do Rady Miasta. - Mówimy dość temu, co dzieje się w mieście! Nie możemy dalej na to patrzeć - tłumaczą.
  Strażacy chcą mieć wpływ na decyzje dotyczące inwestycji, jakie zapadają w Poznaniu

  Strażacy chcą mieć wpływ na decyzje dotyczące inwestycji, jakie zapadają w Poznaniu ©fot. archiwum

  Marta Warciarek, Kamil Kulesza, Marcin Lasik, Dariusz Wojcieszak, Marek Ciebielski, Marcin Ostrowski i Marek Garniewicz. Wszyscy związani z Państwową lub Ochotniczą Strażą Pożarną. Razem tworzą komitet o nazwie "Koniec Lania Wody". Krytykują władze miasta, zarzucając im, że rzeczywiste problemy maskowane są "polityką sukcesu".

  - Stadion Miejski to gniot, a koszty związane z konieczną wymianą przykrywającej go membrany będziemy ponosić wszyscy - mówi kandydat do Rady Miasta z poznańskiego Grunwaldu Marek Ciebielski. - Podobnie absurdalny jest pomysł postawienia fontanny na placu Wolności. Nie wspominając o wyburzeniu zabytkowych pruskich koszar przy ul. Bukowskiej. To jednak nie koniec zarzutów.

  - W zeszłym roku za ok. 300 tys. złotych zburzono pomnik gen. Karola Świerczewskiego. W tym samym czasie wnioskowaliśmy o 70 tys. zł potrzebnych na zakup nowego wozu dla OSP. Usłyszeliśmy wtedy, że nowe samochody nie są ochotnikom potrzebne - opowiada Ciebielski.

  Strażacy mówią też o zaniedbaniach, do których doszło rzekomo na krótko przed powodzią. Według nich miasto miało czas na zabezpieczenie się przed falą powodziową i usypanie wałów.
  Co strażacy zamierzają jednak robić w Radzie Miasta?

  - Będziemy sprzeciwiać się "naciąganym" inwestycjom. Tym bardziej że Poznań już teraz jest dramatycznie zadłużony - mówi Marek Ciebielski.

  Jutro strażacy organizują konferencję prasową, podczas której ogłoszą swój program. Intensywną kampanię prowadzą już na Facebooku i Naszej Klasie. Właśnie tam ogłosili niedawno chęć startu w wyborach samorządowych. Na ulicach Poznania można też natknąć się na plakaty promujące grupę konieclaniawody.pl.

  Czy jednak takie inicjatywy mają szansę powodzenia?
  - Tak, jeśli taki ruch miałby listę konkretnych spraw do załatwienia - mówi prof. Rafał Drozdowski, socjolog z UAM w Poznaniu. - Na dłuższą metę jesteśmy jednak skazani na duże formacje, bo scena polityczna jest mocno zabetonowana.

  Niewykluczone jednak, że strażacy połączą siły z większym komitetem. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na swoje listy zamierza ich wciągnąć Sojusz Lewicy Demokratycznej.

  - To ambitni i rzetelni ludzie, miałem z nimi do czynienia jako radny - mówi Tomasz Lewandowski, przewodniczący SLD w Poznaniu. - Będziemy z nimi rozmawiać w tym tygodniu.
  Miejsce dla strażaków znalazłoby się też na listach PSL.

  - Kończymy kompletować poznańskie listy, są jeszcze wolne miejsca. Strażacy są u nas tradycyjnie mile widziani, zwłaszcza tacy, którzy mają konkretne pomysły na miasto - mówi szef poznańskiego PSL Wojciech Jankowiak.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  komentarz

  w temacie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 48 / 54

  Odnośnie komentarza z dnia 07.10.10, Osp Kwiatowe dzięki polityce miasta nie ma remizy więc w/w post można traktować jako złośliwy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  koniec lania wody

  obserwator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 48 / 41

  Pan Wojcieszak mieszka w Długiej Goślinie na czas wyborów się przemeldował do poznania taki z niego poznaniak Tam nic nie zwojował szuka okazji w mieście gdzie pracuje.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  :)

  m (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 83 / 53

  Os.Kwiatowe niech się weźmie za pożądek przy remize, a niech się nie bierze do udziału w kandydaturze na Radnego Miasta.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  k

  n (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 47 / 27

  kiedyś zgłosiłem Straży, że gałąź z drzewa zagraża przechodniom. Jakiś dureń mi odpowiedział, że dopóki nikt nie zginął to nie ma zagrożenia!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Popieram!

  W (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 68 / 43

  Zmiany, a możne nawet ratunek... Tego potrzeba w tym mieście!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo