Strażacy do wozów? Nie, do... rady miasta!

  Strażacy do wozów? Nie, do... rady miasta!

  Michał Kopiński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Strażacy do wozów? Nie, do... rady miasta!
  Politycy to złodzieje! Radni się lenią, a prezydent jest do kitu. 700 mln za stadion?! Skandal! Państwo też to znają? Z rozmów przy imieninowym stole, z pogaduszek w tramwaju, albo na przystanku autobusowym?
  Strażacy do wozów? Nie, do... rady miasta!
  Wszyscy to znamy. Na tych, którzy nami rządzą narzekamy dzień w dzień. Najczęściej słusznie, szkoda tylko, że z tego narzekania nic nie wynika...

  Okazuje się, że coś jednak wyniknąć może. Tak jak w Poznaniu, gdzie siódemka strażaków stwierdziła, że nie może patrzeć na to, jak zarządzane jest miasto i sama postanowiła kandydować do samorządu.
  I słusznie, brawo! Choć postulaty wyborcze strażaków niespecjalnie mnie przekonują, to decydując się na start do rady miasta, naprawdę mi zaimponowali. Bo łatwo jest narzekać, ale ruszyć się, żeby coś zmienić - już znacznie trudniej.

  Ludzi o takiej mentalności potrzebuje każdy samorząd - bezpartyjnych, wsłuchujących się w problemy miasta i sąsiadów. Mam nadzieję, że poznańscy strażacy nie zamienią się w polityków i że pozostaną sobą, nawet jeśli miejscami na listach skusi ich jakiś duży komitet.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo