Wągrowiec: Zamiast mandatu kierowca trafi do... więzienia?

  Wągrowiec: Zamiast mandatu kierowca trafi do... więzienia?

  Arkadiusz Dembiński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W ostatnich dniach na ulicach Wągrowca i okolic pojawiło się więcej policyjnych patroli niż zwykle. Funkcjonariusze zwracali uwagę nawet na niewielkie wykroczenia zmotoryzowanych. Wszystko ze względu na falę kolizji i wypadków, jaka miała miejsce w ostatnich dniach na terenie powiatu wągrowieckiego.
  Na u. Opackiej w Wągrowcu patrol drogówki zatrzymał do kontroli samochód marki Renault Trafic. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił brak zapiętych pasów bezpieczeństwa przez kierowcę auta. Kierowcy za brak zapiętych pasów karnych groził mandat.

  - Kierujący samochodem 56-letni mieszkaniec Rogoźna w powiecie obornickim próbował nakłonić policjantów, aby odstąpili od ukarania go za to wykroczenie. W zamian za nienakładanie mandatu, jaki jest przewidziany za ten czyn, oferował funkcjonariuszom 100 złotych. Mężczyzna zwinął banknot i szybko włożył go do kieszeni kurtki legitymującego go policjanta - relacjonuje Andrzej Dolata, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.

  Funkcjonariusz jednak nie przyjął łapówki. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany przez patrol i przewieziony do policyjnego aresztu. - Teraz za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu odpowie przed sądem. Grozi za to kara od roku do nawet 8 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia Dolata.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo