Konin: Akcja Drogi Zaufania, trzy auta rozbite. Zobacz film

  Konin: Akcja Drogi Zaufania, trzy auta rozbite. Zobacz film

  Grzegorz Broniarczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Na ulicy Przemysłowej w Koninie zderzyły się trzy samochody osobowe. Na miejscu zdarzenia pojawili się natychmiast strażacy,policja i karetki pogotowia ratunkowego. Na szczęście była to tylko symulacja, która odbywała się w ramach programu Drogi Zaufania.
  - Jest to ostatnia nasza akcja w tym roku. Wcześniej podobne przeprowadzaliśmy w Brzegu, Lubinie i Płocku. W Koninie kończymy, przynajmniej na razie, ten projekt edukacyjny. Myślę, że będziemy go kontynuować w przyszłym roku - mówi Artur Mrugasiewicz z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

  Przy Centrum Handlowym "Galeria nad Jeziorem" przewidziano zabawy symulacyjno-edukacyjne, gdzie będzie można sprawdzić swoją znajomość przepisów drogowych czy też pojeździć na torze gokartowym.

  Drogi Zaufania to pierwszy w Polsce program z zakresu bezpieczeństwa ruchu wykorzystujący efekt synergii działań inżynieryjnych, komunikacji i przeciwdziałania skutkom wypadków. Zadaniem programu jest ochrona życia i zdrowia użytkowników dróg krajowych. Projekt finansowany jest ze środków unijnych, z programu Infrastruktura i Środowisko.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo