Fotografia: Poznaniacy nagrodzeni w konkursie National...

  Fotografia: Poznaniacy nagrodzeni w konkursie National Geographic

  MMR

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  "Sjesta" - 1. miejsce w kategorii "Krajobraz"
  1/3
  przejdź do galerii

  "Sjesta" - 1. miejsce w kategorii "Krajobraz" ©Bartosz Stróżyński

  Na łamy październikowego wydania National Geographic Polska trafiły dwa zdjęcia poznaniaków nagrodzonych w 6. edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska. Zdjęcie "Sjesta" Bartosza Stróżyńskiego zajęło I miejsce w kategorii "Krajobraz", natomiast fotografia "Małpia twarz" Radosława Kołpowskiego okazało się najlepszą w kategorii "Zwierzęta".
  - Antarktyda, 2009 r. Na dryfującej niewielkiej górze lodowej, na tle ośnieżonego pasma górskiego, widać sjestującą parę fok, a pod nią mieniącą się formację lodową, otoczoną mrocznymi wodami Antarktydy. Zdjęcie zrobiono techniką "pół na pół" - opisuje swoje zdjęcie Bartosz Stróżyński. To nie pierwszy jego fotograficzny sukces. W konkursie Beneath the Sea 2010 zdobył nagrodę za zdjęcie "Kosmos" startujące w kategorii "Kreatywne kompozycje". Inne zdjęcie podwodne zostało wyróżnione w konkursie European Wildlife Photographer of the Year 2009.

  Drugim laureatem tegorocznego konkursu fotograficznego National Geographic pochodzącym z Poznania jest Radosław Kołpowski. Zdjęcia "Małpia twarz" zrobił nocą w sierpniu 2004 roku w boliwijskiego Amazonii. - Noc to świetna pora na fotografowanie owadów, którym się pasjonuję. Zdjęcie przedstawia pająka wiszącego na nici. Niestety, nie znalazłem żadnych informacji pozwalających mi zidentyfikować ten gatunek, dlatego na własny użytek nazwałem go Małpią Twarzą - opisuje autor swoje zdjęcie. Radek wykonuje robiące wrażenie zdjęcia w skali makro, w centrum jego zainteresowania znajdują się zwierzęta. W swoim dorobku ma także inne dobrze oceniane zdjęcia, m.in. fotografie krajobrazowe z Argentyny.

  Zdjęcia poznaniaków musiały przejść długą drogę do październikowego wydania magazynu. W 6. edycji konkursu zostało ocenionych aż 48 tysięcy zdjęć. Zwycięzcy odebrali nagrody podczas uroczystej Gali Finałowej 30 września w stołecznym Teatrze Capitol.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo