Konkurs: Turkowski Mehoffer Gwiazdą Wielkopolski

  Konkurs: Turkowski Mehoffer Gwiazdą Wielkopolski

  Ola Braciszewska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Turkowski projekt zwyciężył w konkursie "Gwiazdy Wielkopolskiej". Na "Turek - miasto w klimacie Mehoffera" zagłosowało 828 internautów. To o 200 głosów więcej niż na projekt "Log.24.pl" z Suchego Lasu, który uplasował się na drugiej pozycji.
  Konkurs "Gwiazdy Wielkopolskie" organizowany jest przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Polega na wyłonieniu zdaniem mieszkańców województwa najciekawszego projektu realizowanego ze środków unijnych. Do 28 maja beneficjenci mogli zgłaszać swoje pomysły. Na 43 zgłoszone projekty można było głosować od 5 czerwca do końca września.

  Józef Mehoffer tworzył w Turku w latach 30-tych XX wieku.
  Do dziś w miejscowym kościele znajduje się 8 witraży, obrazy i polichromie jego autorstwa. Turkowski projekt zakłada renowację zabytkowych polichromii artysty w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku oraz przebudowę ratusza. Po zwiększeniu powierzchni ratusza z niespełna 250 metrów kwadratowych do ponad 1300 metrów kwadratowych, ma w nim powstać muzeum poświęcone życiu i twórczości Mehoffera. Wartość inwestycji to ponad 11 mln zł. Z tego 7,5 mln zł pochodzić będzie ze środków unijnych.

  Turkowski Mehoffer był niemalże od początku faworytem konkursu "Gwiazdy Wielkopolskiej". Po kilku miesiącach trwania głosowania okazało się, że "Turek - miasto w klimacie Mehoffera" bardzo spodobało się Wielkopolanom. Z tytułu cieszą się również władze Turku. - Fakt, że internauci docenili właśnie nasz projekt pokazuje, że pomysł na promocję Turku osobą mistrza Mehoffera był strzałem w dziesiątkę. To nasz wielki sukces, bo dzięki zwycięstwu w tym konkursie promocja Turku jako miasta w mehofferowskim klimacie już się rozpoczęła - mówi Zdzisław Czapla, burmistrz Turku.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo