Zaczęło się! Wywożą!

  Zaczęło się! Wywożą!

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Z Górnej Wildy wywieziono wczoraj trzy auta. Użytkownicy czterech innych dostali mandaty

  Z Górnej Wildy wywieziono wczoraj trzy auta. Użytkownicy czterech innych dostali mandaty ©Sławomir Seidler

  Od rana do godzin popołudniowych trzy auta odholowaliśmy z Górnej Wildy, po jednym z Kutrzeby i Gronowej - mówi Jacek Kubiak ze Straży Miejskiej w Poznaniu. W piątek municypalni przystąpili do kolejnego etapu kampanii "Prawidłowo zaparkuj samochód". Obyło się bez krzyków i wyzwisk, a wielu przechodniów z aprobatą kiwało głowami, przyglądając się poczynaniom municypalnych.
  Z Górnej Wildy wywieziono wczoraj trzy auta. Użytkownicy czterech innych dostali mandaty

  Z Górnej Wildy wywieziono wczoraj trzy auta. Użytkownicy czterech innych dostali mandaty ©Sławomir Seidler

  Od kilku tygodni strażnicy informowali, że od 1 października będą wywożone samochody zaparkowane na terenie objętym znakami zakazu zatrzymywania się lub postoju z tabliczką z symbolem lawety.

  Usuwane mają być też auta bezprawnie pozostawione na kopertach oznaczających miejsca dla inwalidów. W piątek przed południem patrole pojawiły się tam, gdzie wcześniejsze działania nie przynosiły skutku. Na ulicach wyraźnie było widać, że kierowcy przestraszyli się ostrzeżeń.


  - Zdarzało się, że od Niedziałkowskiego aż po Spadzistą stały sznurem źle zaparkowane auta - mówi Leszek Nowak ze Straży Miejskiej w Poznaniu, z którym badaliśmy sytuację na Górnej Wildzie. W piątek nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów było kilka. - Tak nie można stać. Kierowcy łamią przepisy, ale także blokują prawidłowo parkujących, a czasem i tramwaje - tłumaczy strażnik.

  Jak na zawołanie podjeżdża tramwaj. Jego bok mija o około 30 centymetrów lusterka aut.
  Pierwszy był zielony volkswagen. Przyjechała laweta, zaczęło się wciąganie auta. Strażnik podaje przez radio numery rejestracyjne, informuje o tym, że auto za chwilę zostanie wywiezione. Kończąc, mówi do dyżurnego: - I jeszcze lawetę poproszę, albo od razu dwie.

  Przechodnie z zainteresowaniem przyglądali się akcji. Niektórzy komentowali: - Zostawiają tu auta klienci Starego Browaru, którzy chcą zaoszczędzić na parkingu. Kiedyś godzinę musiałem czekać na kierowcę, który mnie zastawił - pan Waldek mieszka w okolicy. Był zadowolony, że wreszcie municypalni poważnie się wzięli za źle parkujących.

  - A które auta panowie wywożą - zaniepokojona brunetka z kluczykami od auta podbiegła do patrolu. Gdy wyjaśnili, odetchnęła z ulgą. - To dobrze. Ja się zmieściłam na parkingu.

  - Na Górnej Wildzie odholowane zostały trzy auta, a użytkownicy czterech innych zdążyli wrócić, zanim pojazdy zabrała laweta. Zostali ukarani mandatem - mówi Kubiak. - Na Słowackiego źle zaparkowane były dwa auta. Sprawcy wykroczeń także pojawili się, gdy zobaczyli patrol i również dostali mandat.
  Najdziwniejsza sytuacja była na Kutrzeby. Kierowca zaparkował na zakręcie, stwarzając zagrożenie, a dookoła było sporo wolnych miejsc postojowych.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wywóz źle zaparkowanych samochodów

  Janina Michalska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 18

  Zapraszam na Wolę, na Dunajeckiej na chodniku parkują nawet lawety.
  Na Woli żaden chodnik nie jest szerszy niż 1 m a samochody stoją na nich w sznurach jak na prywatnych parkingach. Chodniki...rozwiń całość

  Zapraszam na Wolę, na Dunajeckiej na chodniku parkują nawet lawety.
  Na Woli żaden chodnik nie jest szerszy niż 1 m a samochody stoją na nich w sznurach jak na prywatnych parkingach. Chodniki zostały wykonane na koszt miasta a parkują prywatne samochody. Matki z wózkami chodzą środkiem jezdni.
  Prosimy o pomoc Straż Miejskązwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A co jeśli odholowywane auto

  zz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 27 / 21

  zostanie uszkodzone? Kto zapłaci? I dlaczego z moich podatków.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  k

  y (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 24

  Ładna pokazowa akcja. Zapraszam nierobów na ul. Folwarczną!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo