Pleszew: Prokurator zbada śmierć 23-latki w szpitalu

  Pleszew: Prokurator zbada śmierć 23-latki w szpitalu

  Jacek Tomczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Prokurator przyjrzy się sprawie śmierci 23-letniej Eweliny J. z Pleszewa, którą dwa lata temu z bólem brzucha przyjęto na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Pleszewie. - Córka leczona była na zapalenie płuc, tymczasem po 24 dniach zmarła na raka trzustki - twierdzi ojciec kobiety, Zbigniew Walczak.
  - Nie mam pretensji, że jej nie uratowano, bo nie wszystkich pacjentów udaje się uratować, ale o to, że nie podjęto stosownych działań. Chcę, kiedyś powiedzieć mojemu wnukowi na co tak naprawdę zmarła jego matka - dodaje.

  Doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szpital w Pleszewie złożył ojciec kobiety. - Zdaniem ojca zmarłej, doszło do szeregu błędów i zaniedbań w procesie leczenia jego córki ze strony miejscowych lekarzy jak i późniejszego nie udzielania pomocy przez jedną z poznańskich klinik - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.
  Janusz Walczak. - 28 września Prokuratura Rejonowa w Pleszewie wydała postanowienie o wszczęciu śledztwa w tej sprawie. W trakcie postępowania prokurator będzie musiał ustalić, czy przypadkiem nie doszło do nieprawidłowości w procesie leczenia zmarłej kobiety.

  Sprawą prokuratorskiego dochodzenia w sprawie śmierci Eweliny J. jest zaskoczony dyrektor do spraw medycznych w Pleszewskim Centrum Medycznym dr Ryszard Bosacki. - Rozumiem ból rodziny, zresztą wielokrotnie wyrażaliśmy zrozumienie, ale zdarzają się takie sytuację, że nie potrafimy skutecznie leczyć niektórych chorób i w przypadku tej kobiety tak się właśnie stało - zapewnia lekarz. - To był bardzo skomplikowany przypadek i obdarzony dużą śmiertelnością. Pacjentka była leczona u nas na kilku oddziałach, a potem została skierowana do Poznania. Zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy, by ją uratować. Nie mamy sobie nic do zarzucenia.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo