Teatr i opera: Jadą goście, jadą...

  Teatr i opera: Jadą goście, jadą...

  Stefan Drajewski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Katarzyna Hołysz w roli Ariadny w inscenizacji opery Richarda Straussa "Ariadna na Naxos"

  Katarzyna Hołysz w roli Ariadny w inscenizacji opery Richarda Straussa "Ariadna na Naxos" ©Archiwum Opery Bałtyckiej

  Po serii premier w poznańskich teatrach nastał czas występów gościnnych. Opera Bałtycka przywiezie prezenty dla Teatru Wielkiego, a teatry warszawskie komedie i farsy...
  Katarzyna Hołysz w roli Ariadny w inscenizacji opery Richarda Straussa "Ariadna na Naxos"

  Katarzyna Hołysz w roli Ariadny w inscenizacji opery Richarda Straussa "Ariadna na Naxos" ©Archiwum Opery Bałtyckiej

  Serię gościnnych występów w Poznaniu zapoczątkują teatry warszawskie, które przyjadą rozbawić poznaniaków.

  Sztuka kochania

  Mówienie o "kochaniu" nie jest sztuką. Sztuką natomiast jest robienie tego w sposób dowcipny i pikantny, dosłownie, lecz bez wulgaryzmów, z lekkim przymrużeniem oka. W spektaklu "Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania" występują: Katarzyna Skrzynecka, Anna Oberec, Piotr Gąsowski, Jakub Przebindowski.


  Dziwna para

  Błyskotliwa komedia Neila Simona, znakomitego amerykańskiego komediopisarza, którą rozsławiła filmowa adaptacja ze słynnym duetem Jack Lemmon i Walter Matthau w rolach tytułowych. W warszawskiej realizacji tworzą ją: Cezary Żak i Artur Barciś. Ponadto w spektaklu udział biorą: Katarzyna Żak, Violetta Arlak, Dariusz Kwaśnik, Piotr Skarga i Wojciech Wysocki.

  Sedno nie jest sedno

  "Sedno nie jest jedno, czyli Stowarzyszenie Osób Mówiących Nie Na Temat" to tytuł przedstawienia, w którym bohaterowie śmieją się z wszystkiego. W obsadzie: Tomasz Bednarek, Jacek Kawalec, Jacek Kopczyński, Tomasz Sapryk i Piotr Zelt.

  Bożyszcze kobiet

  Bohaterem spektaklu jest 46-letni Barney (Piotr Gąsowski), który wiedzie życie rutyniarza: dom, kochająca żona, praca w restauracji... Aby przełamać nudę, postanawia zorganizować w mieszkaniu swojej matki tajemne schadzki, z przypadkowo spotkanymi kobietami. Na scenie pojawiają się świetne aktorki: Anna Dereszowska, Anna Modrzejewska, Hanna Śleszyńska.

  Gdańskie wizytówki

  Opera Bałtycka przywiezie dwa prezenty dla jubilata - Teatru Wielkiego. Będą to: opera Richarda Straussa Ariadna na Naxos" i spektakl baletowy "Out" Izadory Weiss.

  Opera Straussa - prawdopodobnie ze względu na stopień trudności wykonawczych - nie cieszy się w Polsce popularnością. Gdańska realizacja jest bodaj drugą w Polsce. Pierwsza odbyła się w Poznaniu w 1985 roku. W Gdańsku operę zrealizowali artyści dobrze znani w naszym mieście: Marek Weiss (reżyseria) i Jose Florencio (kierownictwo muzyczne). Opera była pokazywana na Festiwalu w Szeged, gdzie zarejestrowała ja francuska telewizja Mezzo. Atrakcją poznańskiej prezentacji będzie udział w partii tytułowej Katarzyny Hołysz, absolwentki poznańskiej akademii Muzycznej i laureatki Medalu Młodej Sztuki, przyznawanego przez "Głos Wielkopolski".

  Drugim prezentem jest balet Izadory Weiss. Od dwóch lat choreografka tworzy w Gdańsku swój autorski zespół. "Out" to spektakl o alienacji człowieka w świecie. Wyraźnie daje się w nim wyczuć feministyczny ton. Autorce udało się znaleźć balans między powag a zabawą.

  Spektakle

  "Sztuka Kochania" -
  Kinoteatr Apollo
  (ul. Ratajczaka 18),
  1 października, godzina 18, bilety: 90 zł

  "Dziwna para"
  Teatr Muzyczny
  (ul. Niezłomnych 1),
  3 października, godzina 18 i 21, bilety: 105 zł

  "Sedno nie jest jedno"
  Teatr Muzyczny
  (ul. Niezłomnych 1),
  4 października, godzina 18 i 20.30, bilety: 70 zł

  "Bożyszcze kobiet"
  Teatr Wielki (ul. Fredry 9),
  poniedziałek 4 października, godzina 19,
  bilety: 50- 120 zł

  "Ariadna na Naxos"
  Teatr Wielki (ul. Fredry 9),
  6 października, godzina 19, bilety: 1 zł

  "Out",
  Teatr Wielki (ul. Fredry 9),
  7 października, godzina 19, bilety: 1 zł

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "Prezenty"

  anna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 3

  Jedynie Opera Bałtycka ma klasę i na jej spektakle bilet mógł kosztować złotówkę. To rzeczywiście PREZENT dla naszego Teatru.Brawo ! Na warsiawskich chałturników,których w dalszych rzędach z braku...rozwiń całość

  Jedynie Opera Bałtycka ma klasę i na jej spektakle bilet mógł kosztować złotówkę. To rzeczywiście PREZENT dla naszego Teatru.Brawo ! Na warsiawskich chałturników,których w dalszych rzędach z braku dykcji nie słychać nie wydam 120 zł.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo