Puszcza Zielonka: Wkrótce początek budowy kanalizacji za 300...

  Puszcza Zielonka: Wkrótce początek budowy kanalizacji za 300 mln zł

  BOK, KAEF

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Prawie 300 mln zł będzie kosztować budowa kanalizacji Puszczy Zielonka, w tym 213,5 mln zł wyniesie dotacja unijna. Gminy zrzeszone w Związku Międzygminnym Puszcza Zielonka (Kiszkowo, Murowana Goślina, Pobiedziska, Skoki, Swarzędz i Czerwonak) dołożą się do przedsięwzięcia proporcjonalnie do kosztów inwestycji, które powstaną na ich terenie.
  - Jeżeli Urząd Zamówień Publicznych pozytywnie zatwierdzi rozstrzygnięcie przetargów będziemy mogli podpisać umowę - mówi Mariusz Poznański, wójt Czerwonaka dodając, że ostateczna decyzja może zapaść najpóźniej w połowie października. - Wtedy nic, poza pogodą, nie stoi na przeszkodzie, by budowa się rozpoczęła. Inwestycja na terenie naszej gminy powinna zakończyć się w 2012 r. Mamy na nią zabezpieczone pieniądze.


  Związek ma już przygotowaną dokumentację. Wydane zostały pozwolenia na budowę. Z siedmiu przetargów, które mają wyłonić wykonawców, rozstrzygnięto trzy (w tym dwa dotyczą budowy kanalizacji na terenie gminy Czerwonak), trzy unieważniono, a jeden oprotestowano.

  - Każdy protest i każda konieczność powtarzania przetargu, opóźnia inwestycję - przyznaje Tomasz Łęcki, przewodniczący Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka. - Ale tak jest w przypadku wszystkich przedsięwzięć, nie tylko tego.

  Jeśli nie pojawią się kolejne trudności, budowa kanalizacji na terenie wszystkich gmin zrzeszonych w związku zakończy się do końca 2013 roku. Dzisiaj trudno jednak przewidzieć wszystkie komplikacje, jakie mogą się pojawić. Dlatego szczegółowe harmonogramy prac powstają dopiero po rozstrzygnięciu przetargów.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo