Kościan: Chciał oszukać bank i uciec z kraju

  Kościan: Chciał oszukać bank i uciec z kraju

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Młody mieszkaniec Kościana drobiazgowo przygotowywał się do popełnienia przestępstwa. Analizował procedury zabezpieczeń i funkcjonowania rozmaitych bankowych kont i rachunków. Gdy uznał, że w ofercie jednego z banków znalazł lukę, natychmiast postanowił to wykorzystać. Planował wyłudzić 170 tysięcy złotych. Nie udało mu się. Teraz jest za kratkami.
  Policjanci nie chcą zdradzać, na jaki dokładnie pomysł wpadł 19-latek. Mówią oględnie, że chodziło o wprowadzenie banku w błąd co do ilości transferowanych pieniędzy i szybkie wykorzystanie zamieszania. Bankowcy jednak odkryli oszustwo i zapobiegli wypłacie pieniędzy.

  Gdy 19-latek zrozumiał, że został namierzony, natychmiast zaczął się ukrywać. Wyjechał do Poznania (wiadomo, że w razie powodzenia przekrętu planował ucieczkę z kraju). Po kilku dniach funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na jego trop i zatrzymali.

  Kościańska prokuratura, która nadzoruje śledztwo w sprawie próby wyłudzenia nie miała wątpliwości (chłopak był już karany za oszustwo) i sporządziła wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do tej prośby. Teraz młodzieńcowi grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo