Rogalin: Gimnazjaliści nakłonili mieszkańców do sprzątania

  Rogalin: Gimnazjaliści nakłonili mieszkańców do sprzątania

  RED

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Rogalin: Gimnazjaliści nakłonili mieszkańców do sprzątania
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Materiały prasowe

  Gimnazjum w Rogalinie swoim zwyczajem przystąpiło do akcji "Sprzątania Świata". W tym roku jednak do sprzątania okolicy włączyli się także mieszkańcy Rogalina i okolic. W pikniku ekologicznym wzięło udział ponad sto osób.
  Po wielkim sprzątaniu uczestnicy wzięli udział w pokazie zorganizowanym przez ENEA S.A. Dzięki temu mogli dowiedzieć się, jak na co dzień właściwie wykorzystywać wodę i prąd, a następnie sprawdzić swoją wiedzę w konkursach. W tym czasie w szkole trwała zbiórka zużytych baterii, tonerów od drukarek oraz starych telefonów komórkowych. Zebrano kilkadziesiąt kilogramów surowców, przekazanych następnie do utylizacji. Piknikowi ekologicznemu towarzyszyło ponadto "Święto pieczonego ziemniaka".

  Agnieszka Byczyńska, nauczycielka biologii i chemii w Gimnazjum w Rogalinie, zapowiada, że projekt na rzecz ochrony środowiska realizowany przez szkołę na tym się nie kończy. - Następnym zaplanowanym przez Gimnazjum w Rogalinie działaniem jest rozpropagowanie wśród mieszkańców okolicy ograniczenia używania jednorazowych toreb foliowych, poprzez podarowanie każdemu gospodarstwu toreb ekologicznych - wielokrotnego użytku - mówi.

  W tym roku akcja sprzątania świata odbywała się pod hasłem "Communities caring for nature". Właśnie dlatego uczniowie postanowili włączyć do swoich działań mieszkańców. Zdaniem organizatorów, cel ten został osiągnięty.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo