Konin: Nastolatkowie okradali kobiety ze złotych łańcuszków

  Konin: Nastolatkowie okradali kobiety ze złotych łańcuszków

  GB

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Policjanci Wydziału Kryminalnego konińskiej Policji zatrzymali czwórkę nastolatków, w tym dwóch nieletnich, którzy okradali kobiety ze złotych łańcuszków. Sprawcy obserwując kobiety, napadali na swoje ofiary, zrywali z szyi łańcuszki i uciekali z łupem, który później sprzedawali. Zarobione w ten sposób pieniądze wspólnie wydawali.
  W swoich poczynaniach byli zazwyczaj bardzo brutalni. W ubiegłym tygodniu 17-letni koninianin i towarzyszący mu młodszy kolega podbiegł do dwóch starszych pań idących chodnikiem przy ul. Kolejowej w Koninie. Jedną z nich kopnął, przewrócił na ziemię i przycisnął kolanami do ziemi. Następnie zerwał jej z szyi łańcuszek i ukradł złoty krzyżyk, który upadł na ziemię. Drugi ze sprawców próbował pokrzywdzonej zabrać torebkę, jednak kradzieży tej zapobiegła znajoma kobiety. Złodzieje zbiegli z miejsca zdarzenia.

  Policjanci łącznie zatrzymali dwóch 17-latków, mieszkańca Konina i gm. Ślesin, oraz dwóch nieletnich koninian w wieku 14 i 15 lat. 17-letni koninian usłyszał zarzut rozboju i kradzieży, jego rówieśnik zarzut przywłaszczenia mienia. Sprawa pozostałych trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Sąd Rejonowy w Koninie na wniosek Prokuratury zastosował wobec 17-letniego mieszkańca Konina tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo