Poznań: Kościelna ważna, a co z innymi ulicami?

  Poznań: Kościelna ważna, a co z innymi ulicami?

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Choć remont ulicy Kościelnej trwa w najlepsze, to osiedlowi radni mają do niego zastrzeżenia. Uważają, że na Jeżycach są ulice pilnie wymagające remontu, a które przy naprawie będącej we względnie dobrym stanie Kościelnej będą odłożone. Radni osiedlowi z Jeżyc narzekają też na współpracę z ZDM i protestują.
  - Chodniki nie były w złym stanie, można było się z tym remontem wstrzymać. Zwłaszcza że przy Kościelnej trwa budowa dużego budynku mieszkalno-handlowego, więc ciężki sprzęt może uszkodzić wyremontowany chodnik. Z jednej strony jest wymiana krawężników, a z drugiej między chodnikiem i jezdnią stoi pompa do betonu - mówi Stanisław Gorzelańczyk, przewodniczący RO Jeżyce. - Kilka miesięcy temu prosiliśmy o zrobienie przeglądu ulic w dzielnicy, ale bez rezultatu. Nie protestowalibyśmy, w sprawie Kościelnej, gdyby na bieżąco remontowano chodniki.

  Pilnej naprawy wymagają chodniki na ulicy Mickiewicza, gdzie ruchome płytki utrudniają dojście do przychodni, chodnik na Janickiego też nadaje się do remontu. Kolejne miejsca to: zniszczony dywanik asfaltowy na ulicy Bukowskiej, dziury i wypchnięte przez korzenie płytki na Szamarzewskiego, dziury w chodnikach na Kraszewskiego.

  - Gdyby ZDM pamiętał o naprawie tych ulic, nie byłoby uwag do prac na Kościelnej - mówi Gorzelańczyk. - ZDM powinien współpracować z radą osiedla, a tego remontu z nami nie konsultowano, ani nie powiadomiono o nim.

  ZDM tłumaczy, że potrzeba remontu Kościelnej była sygnalizowana przez mieszkańców od kilku lat. W "Głosie" wskazywaliśmy na niebezpieczne przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Wąską i stare pasy na jezdni, które dezorientują kierowców. To już zmieniono.

  - Przez ostatnie lata dokonywaliśmy tylko punktowych napraw. Jednak ze względu na znaczne zniszczenie infrastruktury drogowej po zimie remont ulicy był niezbędny - tłumaczy Dorota Wesołowska, rzecznik prasowy ZDM. - Jego zaniechanie remontu skutkowałoby znacznie wyższymi odszkodowaniami dotyczącymi szkód w pojazdach oraz uszczerbku na zdrowiu pieszych związanych z utrzymaniem dróg. Dodam, że remont wykonywany jest zgodnie z przyjętym harmonogramem, opracowaną dokumentacją i planem dostosowania jeżyckich ulic do powiększenia Strefy Parkowania. Jednocześnie potwierdzamy, że konieczne są dalsze prace remontowe w obszarze Jeżyc.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tunel

  ww (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 12

  Właśnie !!!! Pożądny tunel jest problemem a nie chodniki

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dlaczego nie wybuduje się drugiego tunelu w nasypie kolejowym?

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 16

  Rada Osiedla nie widzi problemu? Ta sytuacja z zabytkowym wąziutkim tunelem jest wielkim skandalem!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo