Kalisz: Miasto dostało nagrodę za grę fair play

  Kalisz: Miasto dostało nagrodę za grę fair play

  Elżbieta Bielewicz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kalisz został laureatem konkursu "Gmina Fair Play 2010". Konkurs organizowany był już dziewiąty raz przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym i jest afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej.
  Kalisz spróbował swoich sił w konkursie po raz pierwszy. Obok złożenia wyczerpującej informacji ankietowej w ocenie miasta kluczowy był audyt, który przeprowadził w czerwcu dr Ryszard Pęczak. Audyt dotyczył takich dziedzin jak: warunki prowadzenia działalności gospodarczej, kontrola obsługi inwestorów przez gminę, zakres i poziom promocji ofert inwestycyjnych miasta, opinie największych inwestorów dotyczące współpracy z Urzędem Miejskim podczas przygotowania inwestycji do realizacji, ocena dostępności infrastruktury (mediów) dla lokalizacji obiektów inwestycyjnych. Audytor dokonał również wizytacji wybranych przez siebie inwestycji.

  Decyzją Komisji Konkursowej Miasto Kalisz otrzymało tytuł i certyfikat "Gmina Fair Play 2010" oraz uhonorowane zostało wyróżnieniem w kategorii "duże miasto". Laureatom konkursu przysługuje przez rok prawo umieszczenia informacji "Gmina Fair Play", a przy ofertach - "Certyfikowana lokalizacja Inwestycji". Wręczenie nagród odbędzie się 17 grudnia w Warszawie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo