Sąd: Biegli zeznawali w sprawie zabójstwa Justyny

  Sąd: Biegli zeznawali w sprawie zabójstwa Justyny

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W procesie Mikołaja K., oskarżonego o zamordowanie 18-letniej Justyny z Wolsztyna, zeznawali dzisiaj biegli. Nastolatka wyszła z domu wieczorem, 28 kwietnia 2008 roku. Jej ciało znaleziono półtora miesiąca później w lasku pod Wolsztynem.
  Minął rok, zanim zatrzymano maturzystę podejrzanego o zabójstwo dziewczyny. Proces Mikołaja K. przed Sądem Okręgowym w Poznaniu rozpoczął się w marcu. Oskarżony nie przyznał się do winy i nie podtrzymał swoich wcześniejszych wyjaśnień, w których mówił, że Justyna biegnąc przez lasek, potknęła się i uderzyła głową w kamień. Dzisiaj biegły patolog wykluczył tę wersję. Ktoś zabił nastolatkę, wielokrotnie uderzając ją po głowie przedmiotem, którym mógł być kij bejsbolowy albo owalny kamień.

  Także dzisiaj sąd słuchał autorów opinii sądowo-psychiatrycznej. Obrońcy Mikołaja K. bardzo szczegółowo odpytywali szczecińskich psychiatrów i psychologa. Interesowały ich poszczególne sformułowania oraz definicje medycznych terminów, znajdujących się w opinii. Na przykład, psychiatra tłumaczył, co miał na myśli, określając Mikołaja jako "ugrzecznionego". Biegły wyjaśnił, iż w jego ocenie chłopak był przesadnie uprzejmy. Psychiatra mówił też, że ponad 90 procent badanych przez niego morderców nie pamiętało momentu samego zabójstwa. Przeważnie dlatego, że byli odurzeni alkoholem albo narkotykami.

  Kolejna rozprawa w procesie Mikołaja K. za tydzień.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo