Volkswagen dał radę kryzysowi

  Volkswagen dał radę kryzysowi

  Monika Kaczyńska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Volkswagen dał radę kryzysowi
  Kryzys w branży samochodowej zachwiał niejedną firmą. Kłopoty w Oplu przy okazji słono kosztowały unijnego podatnika, który dołożył się do ratowania miejsc pracy.
  Volkswagen dał radę kryzysowi
  Czy słusznie, można dyskutować, ale tym lepszą wiadomością jest to, że Volkswagen poradził sobie z kryzysem znacznie mniejszym kosztem. Obyło się bez dotacji i, co ważniejsze, bez grupowych zwolnień (choć faktycznie z częścią pracowników tymczasowych firma nie przedłużyła umów).

  Teraz poznańska fabryka zaprezentuje nową odsłonę znanego już auta. I mimo że nie będzie ani fanfar, ani zapowiedzi spektakularnego wzrostu zatrudnienia, to jest to bardzo dobra wiadomość. Bo okazuje się, że w sprawnie zarządzanej firmie nawet światowy kryzys nie wywołuje kataklizmu. Inna sprawa, że działania Volkswagena w Poznaniu dowodzą jeszcze jednego - żeby wyhodować sobie kurkę znoszącą złote jajka, trzeba najpierw zainwestować, i to wcale nie- mało. Tych, którzy chcieliby się bez tego obyć, pierwsza z brzegu recesja zmiecie z powierzchni ziemi.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pani Redaktor !

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Niech Pani zapyta co na ten temat sądzą pracownicy tymczasowi . Oni prawdę Pani powiedzą . Ale ja wiem że Pani tego nie zrobi.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo