Czarnków: Zabójcy prostytutki zostaną wydani Niemcom

  Czarnków: Zabójcy prostytutki zostaną wydani Niemcom

  TR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Sąd Okręgowy w Poznaniu zgodził się dziś na ekstradycję pary młodych zabójców z Czarnkowa podejrzanych o zamordowanie w Niemczech polskiej prostytutki. W Niemczech za zabójstwo grozi im nawet dożywocie. Z niemieckim wyrokiem wrócą jednak do Polski.
  Polski wymiar sprawiedliwości nie będzie utrudniać Niemcom śledztwa w sprawie zabójstwa 28-letniej prostytutki, Polki, której ciało pod koniec maja znaleziono w jej mieszkaniu w Halberstadt (Saksonia-Anhalt). Zabójcy prostytutki, 24-letnia Sandra L. i 26-letni Bartłomiej T. oboje z Czarnkowa, zostaną wydani stronie niemieckiej - tak zdecydował dziś poznański Sąd Okręgowy, do którego trafiły wnioski o ich ekstradycję na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

  Tyle, że wydanie zabójców z Czarnkowa bardziej przypomina ich "wypożyczenie" niż rozstanie się z nimi na dłuższy czas.
  - W razie skazania na karę pozbawienia wolności musi nastąpić ponowne przekazanie ich stronie polskiej - tłumaczy Agnieszka Weichert - Urban z Sądu Okręgowego.

  Karę za zabójstwo w polskim więzieniu zaczną odbywać dopiero wtedy, gdy odsiedzą ... polskie wyroki. Nie tylko Niemcy wystawili za nimi ENA: zrobił to także Sąd Rejonowy w Trzciance, w którym cztery lata temu zostali skazani na rok i cztery miesiące pozbawienia wolności oraz Prokuratura Rejonowa w Stargardzie Szczecińskim, która prowadzi postępowanie przeciwko Bartłomiejowi B.

  Ani Sandra L., ani jej wspólnik nie przyznają się do zabójstwa. W czasie przesłuchania w Prokuraturze Okręgowej odmówili zeznań. 28-letnia Polka, z którą Sandra L. wynajmowała wspólnie mieszkanie, zginęła od licznych ciosów nożem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo