Siatkówka: Mecz pod kontrolą, ale bez fajerwerków

Olga Owczynnikowa dobrze spisała się jako rozgrywająca
Olga Owczynnikowa dobrze spisała się jako rozgrywająca Waldemar Wylegalski
Trener siatkarek Piecobiogazu, Jacek Skrok na przedsezonowej konferencji, zapowiedział walkę o awans, ale nie tak błyskotliwą jak przed laty z Danterem AZS AWF Poznań. Pierwszy mecz beniaminka I ligi potwierdził jego przypuszczenia, bo zespół z Murowanej Gośliny wygrał bez straty seta, ale i bez fajerwerków.

- Mecz mieliśmy pod kontrolą, ale to nie był z pewnością spacerek. Z drugiej strony lepiej brzydko wygrać niż pięknie przegrać. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach na dziewczynach będzie ciążyć mniejsza presja, więc i ich gra będzie bardziej efektowna - przyznał szkoleniowiec siatkarek Piecobiogazu.

W pierwszej partii dobrą zagrywką popisywała się Małgorzata Lubera, ale od stanu 16:11 gospodynie zaczęły popełniać banalne błędy. Opamiętały się w końcówce seta i tym samym w dobrych humorach przeszły na drugą stronę boiska. Najbardziej równo i przekonująco grały w drugiej odsłonie pojedynku. - W całym meczu zdarzały nam się przestoje. Musimy to wyeliminować - zauważył Skrok.
Dekoncentracji nie udało się uniknąć na począteku trzeciego seta, bo wtedy rywalki odskoczyły na cztery punkty (2:6). KS szybko jednak odzyskał inicjatywę i w każdej następnej akcji było widać, że przyjezdne nie będą już miały argumentów, by poderwać się do walki i przedłużyć spotkanie.

- Jesteśmy dobrze przygotowane do sezonu. Może nasza gra nie jest jeszcze idealna, ale z każdym kolejnym meczem powinno być lepiej - przyznała kapitan zespołu, Beata Strządała, która w sobotnim pojedynku rozkręcała się z minuty na minutę.

W ekipie gospodarzy zabrakło środkowej Magdaleny Fedorów, która tydzień temu skręciła nogę w towarzyskim spotkaniu z Legionovią. Kontuzja nie okazała się na szczęścia bardzo groźna i pochodząca z Ostrowa Wlkp. zawodniczka być może już w trzeciej kolejce pojawi się na boisku. Następnym przeciwnikiem Piecobiogazu będzie na wyjeździe Sparta Warszawa. U siebie drużyna Jacka Skroka zagra 9 października o godz. 17 z Silesią Volley Mysłowice.

KS Piecobiogaz Murowana Goślina - PLKS Pszczyna 3:0 (25:22, 25:22, 25:19)
KS: Owczynnikowa, Chojnacka, Dutkiewicz-Raś, Lubera, Strządała, Walawender, N. Narożna (libero) oraz Nowakowska, Wyrwa.
Pszczyna: Placek, Szczygioł, Mieszała, Szafraniec, Mitręga, Węcławek, Bodys (libero) oraz Haratyk, Filip.

Materiał oryginalny: Siatkówka: Mecz pod kontrolą, ale bez fajerwerków - Głos Wielkopolski