Zjazd: SLD odkrywa karty i zaczyna kampanię

  Zjazd: SLD odkrywa karty i zaczyna kampanię

  Tomasz Nyczka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Unia Pracy, Stronnictwo Demokratyczne, ale też… antyklerykalna Racja Polskiej Lewicy, stowarzyszenie Ordynacka i Związek Żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego. Między innymi te organizacje tworzą komitet wyborczy pod wspólnym szyldem SLD.
  Dzisiaj w Poznaniu wielkopolska lewica rozpoczęła kampanię wyborczą. Na MTP pojawiło się ok. 200 gości, w tym posłanka Krystyna Łybacka i eurodeputowany Marek Siwiec. SLD zaprezentował program dla Wielkopolski, listy kandydatów do sejmiku wojewódzkiego i na prezydentów miast.

  - Robiliśmy badania ankietowe, chcąc poznać problemy mieszkańców regionu - przyznał Leszek Aleksandrzak, przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD. - Program wyborczy to ich efekt.

  Podczas niedzielnej konwencji politycy SLD poinformowali, że zatwierdzono już kandydatów na prezydentów miast i do sejmiku.

  W wielkopolskich miastach obędzie się bez niespodzianek. Tam wystartują głównie dotychczasowi gospodarze i lokalni politycy SLD. Tak będzie w Pile, Lesznie i Gnieźnie, gdzie lewica wystawi obecnych prezydentów - Zbigniewa Kosmatkę, Tomasza Malepszego i Jacka Kowalskiego.

  W Kaliszu do wyścigu stanie Tomasz Grochowski, dotychczasowy przewodniczący Rady Miejskiej. W Koninie wystartuje Józef Nowicki, były poseł SLD. Włodzimierz Jędrzejak, były starosta ostrowiecki, powalczy o fotel prezydenta Ostrowa Wlkp.

  Więcej w jutrzejszym wydaniu dziennika Polska Głos Wielkopolski

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo