Ostrów: Autobusowe bilety miesięczne bliżej uczniów

  Ostrów: Autobusowe bilety miesięczne bliżej uczniów

  Ryszard Binczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Od kilku już dni uczniowie ostrowskich szkół mogą kupić autobusowe bilety miesięczne w swojej szkole. Dzięki temu nie muszą biegać po punktach, które znajdują się w różnych częściach miasta, często bardzo oddalonych o szkół w których się uczą.
  - To bardzo dobry pomysł - chwali Elżbieta Wysiadły, zastępca dyrektora Gimnazjum nr 3 w Ostrowie. - Młodzież będzie mogła kupić bilet na miejscu w szkole.

  Sprzedaż biletów miesięcznych w szkołach, to najnowsza inicjatywa Miejskiego Zakładu Komunikacji. Dyrektorzy ostrowskich placówek oświatowych, na spotkaniu które odbyło się w połowie września, zaakceptowali ten pomysł. Postawili tylko jeden warunek, że sama dystrybucja biletów nie spadnie na barki szkoły.

  - Nawet przez moment nie zakładaliśmy, że sprzedażą mają zając się szkoły - mówi Małgorzata Spiżewska z MZK w Ostrowie. - Sprzedaż prowadzi nasz pracownik, który dojeżdża do szkoły w uzgodnionym wcześniej dniu, by dzieci i młodzież były przygotowane do zakupu biletu.

  Na początek do akcji ,,Bilet miesięczny w każdej szkole'' włączyło się dziesięć szkół. Sprzedaż ruszyła w czwartek w Zespole Szkół Sióstr Salezjanek, a w piątek w Gimnazjum nr 3 w Ostrowie.

  - Jak zawsze, początki bywają trudne - mówi Maria Garbarek, kasjerka z MZK. - Nie do wszystkich uczniów dotarła już informacja, że przyjeżdżamy do ich szkół sprzedawać bilety. Ale jestem przekonana, że z miesiąca na miesiąc zainteresowanie będzie coraz większe. Szczególnie jesienią i zimą, gdy pogoda raczej nie rozpieszcza i nikt nie kwapi się, by ganiać po mieście.

  Pracownicy MZK planują rozszerzyć sprzedaż biletów na każdą placówkę w Ostrowie. Być może - jak będzie takie zainteresowanie - to sprzedaż ruszy w szkołach znajdujących się na terenie powiatu.

  - Cały czas nasi pracownicy rozmawiają z dyrektorami, by trafić do jak największej liczby szkół - mówi Jerzy Walczyński, prezes MZK. - Jesteśmy otwarci na tego typu inicjatywy, gdyż zależy nam, by nasi klienci byli zadowoleniu z usług.

  Na terenie ostrowskich szkół można kupić bilety miesięczne na autobusy miejskie i podmiejskie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo